Dva od dva! Crna Gora je pod dirigentskom palicom Didijea Dinara pobjednički otvorila kvalifikacioni ciklus za Evropsko prvenstvo koje će se 2026. godine igrati u Skandinaviji.
Poslije trijumfa nad Finskom u Podgorici, Lavovi su u 2. kolu grupe B bili sigurni protiv Slovačke i Košicama – 38:35.
Legendarni Francuz ima razloga za optimizam…
“Jako lijepa pobjeda. Sjajan početak kvalifikacija. Ispoštovali smo sve što smo radili na treninzima. Bili smo dobri, u ova dva meča nikada nijesmo bili u minusu. Možemo da popravimo neke stvari, ali danas smo jako dobro kontrolisali utakmicu. Ostvarili smo ono šta smo željeli. Prvo ćemo analizirati odrađeno u ova dva meča, a onda se pripremati za Mađarsku”, istakao je legendarni Francuz.
Fantastičan meč, baš kao i protiv Finske, odigrao je Radojica Čepić – stameni Pljevljak je osam puta tresao mrežu Slovaka.
“Odigrali smo dobru utakmicu, ali ima još dosta stvari koje treba popraviti. Međutim, bitno je da smo pobijedili meč i odradili prvi ciklus kako treba. Sjajan prvi korak na startu kvalifikacija. Treba da nastavimo, jer posao još nije gotov”, kaže najefikasniji Crnogorac u trijumfu nad Slovačkom.
Odličnu rolu imao je i Luka Radović sa pet pogodaka. Ističe da je Crna Gora pokazala karakter nakon neočekivanog poraza od Italije u baražu za Svjetsko prvenstvo.
“Preponosan sam na ove momke. Napravili smo veliki korak ka ostvarenju našeg cilja, a to je plasman na EURO. Najbitnije je da smo, nakon Italije, pokazali da možemo da budemo pravi. Vodili smo od početka utakmice. Nijesmo imali oscilacija ni grešaka. Sada ćemo da proslavimo bodove, pa ćemo razmišljati o Mađarskoj”, rekao je Nikšićanin koji pokriva poziciju desnog krila.
Crna Gora kvalifikacije za EHF Euro nastavlja 12. marta protiv Mađarske kod kuće, tri dana kasnije gostovaće istoj selekciji.