EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠE

Slovenci bez rješenja za šampione

Rukometaši Slovenije su u poslednjem meču preliminarne runde Evropskog prvenstva u Njemačkoj savladali Norvešku. Dva dana kasnije u prvoj utakmici glavne runde nisu imali snage da se suprostave drugoj selekciji sa Skandinavskog poluostrva. Švedska je na startu Grupe 2 pobijedila rezultatom 28:22 (11:7).

Izabranici Uroša Zormana bili su u egalu samo na startu, a poslednji put su poveli u 21. minutu preko Blaža Blagotinšeka 6:5.

Od tog moneta su se sve pitali evropski šampioni. Serijom 5:0 su preoktenuli rezultat, a u drugom poluvremenu je njihova prednost rasla i do plus devet.

Lukas Pelas sa osam golova predvodio je pobjednike, dok je na drugoj strani gol manje postigao Aleks Vlah.

U četvrtak su na programu mečevi prvog kola u Grupi 1. Sastaju se: Mađarska – Austrija (15.30), Francuska – Hrvatska (18) i Njemačka – Island (20.30).