LIGA ŠAMPIONA / RUKOMET (Ž)

Sudije i Odenze oduzele prvu pobjedu Budućnosti u Ligi šampiona

Novi poraz rukometašica Budućnosti u Ligi šampiona, ali način na koji se to dogodio će se pričati. Odenze je pobijedio na kraju 31:29. Imale su Podgoričanke tokom drugog dijela i tri razlike, ali su sudije u finišu nestvarnim odlukama vraćale domaće u igru, pa se na kraju poraz nije mogao izbjeći.

Igralo se uglavnom gol za gol. Dobro je išao napad našeg sastava početkom meča. Pogađale su još Jelena Radivojević, Ivona Pavićević, bile su u rezultatskom priključku početkom duela, 4:3.

Sakura Hauge uspjela je da odbrani sedmerac Maren Aredal. Ipak, uslijedilo je nekoliko tehničkih grešaka i brzih 3 razlike, 6:3 za danski sastav. Novi gol za Tanju Ivanović i pogodak za 6:5, odbija naš sastav prvi nalet Odenzea. Nekoliko sedmeraca su dobile domaće u početku i imale olakšan posao. Hauge je međutim na golu bila koncentrisana i nije dozvolila lake pogotke protivniku. Prvo izjednačenje početkom 14. minuta, 7:7. Nina Bulatović je drugi put zatresla mrežu, nakon lijepog pasa Jelene Vukčević. Imala je Budućnost priliku i za vođstvo, ali je Bulatović promašila lob.

Tale Rušvelt je potom vratila domaćima prednost, 8:7. Nove tehničke greške našeg sastava, pa Rušvelt donosi novih dva razlike 10:8. Drži Odenze dva gola prednosti do poluvremena. Budućnost često kada ima priliku da izjednači, dogodi se pogrešan pas, probijanje, što spriječava naše djevojke da se potpuno uključe u utakmicu.

Jelena Vukčević iz sedmerca pogađa za 12:12. Rušfelt je bila više nego raspoložena za igru, pa je petim golom donijela novu prednost Odenzeu, 13:12, koliko je bio rezultat na poluvremenu..

Za razliku od meča u Bukureštu, plavo-bijele bolje su otvorile drugo poluvrijeme, pošto je Nina Bulatović izjednačila, za 13:13. Hojlud je međutim donijela novu prednost domaćima. Mlada Jelena Vukčević bila je sigurna sa sedmerca, treći put, ukupno 5 pogodak iz igre. Ekipe su razmijenile nekoliko golova za 20-ak sekundi. Ivanović je odgovorila Miji Hojlud, koja je potom ponovo zatresla mrežu, nakon brzog centra. Jelena Radivojević zatim ponovo pogađa za neriješeno na semaforu, 16:16.

Šesti minut drugog poluvremena i Nina Bulatović donosi prvu prednost, 17:16. Još čvršće su Podgoričanke zaigrale u odbrani, pa se uvukla nervoza u napad Odenzea. Zablistala je potom i na golu Armel Atingre, odbranila zicer, pa se ukazala prilika da se ode i na dva razlike, koju je iskoristila fantastična Nina Bulatović, 18:16.

Dobar period i seriju Budućnosti prekinula je kod domaćih raspoložena Rušfelt. Ivana Godeč je imala lijepu priliku da donese prvi put tri razlike, nakon odbrane Atingre, ali je zicer poslala daleko pored gola.

Sjajna Atingre odbranila je i treći šut u kratkom vremenskom periodu, napad Odenzea sve nesigurniji. Potom je Jelena Radivojević izborila sedmerac iz teške pozicije, a Jelena Vukčević je pogodila za prvih tri razlike prednosti, 20:17. Šesti gol za Jelenu iz igre, iz 8 pokušaja. Dankinje su prišle na gol razlike poslije tehničke greške i nepreciznog pasa Bulatović, Maren Ardal je smanjila. Godeč potom ponovo maši zicer i vrlo brzo neriješeno, 21:21, nakkon gola Lise Lapčet sa pozicije pivota. Još jednu izglednu šansu propustila je Godeč, pa nedugo nakon što je bilo tri razlike, Odenze okreće na 22:21 golom Helene Hageso.

Ivana Godeč je prekinula nezgodan niz i donijela novu prednost Budućnosti, 23:22. Sada ponovo dobar period Budućnosti nakon tajm auta Bojane Popović, pošto Ivanović donosi novih 2 razlike. Hojlund smanjuje na 24:23. Sedmerac je potom ponovo izborila Radivojević, a uspješna je bila Vukčević, 5 od 5 sa sedam metara. Vukčević je potom nastavila fantastičnu seriju i lijepim lobom donijela dva razlike, 26:24.

Serija domaćih 2:0 nakon isključenja Despotović i novo izjednačenje, za dramatičan finiš. Potom nevjerovatna situacija. Čapčet je napravila oštar prekšaj, a Godeč je potom odreagovala i umjesto pivota danske ekipe, ona je dobila dva minuta. Međutim mlada Vukčević je fantastično pogodila za novu prednost. Alune je ponovo izjednačila. Nakon dugo vremena Odenze je poveo 29:28 u 59. minutu meča preko Rušfelt. Radivojević je potom napravila grešku u vođenju, Klara Tomsen je zatresla mrežu za 30:28 i riješila pitanje pobjednika.

Jelena Vukčević je sa 9 golova bila je najefikasnija, 7 je dodala Nina Bulatović, 4 Radivojević. Rušfelt kod domaćih sa 9 je bila najbolja.