EVROPSKO PRVENSTVO U RUKOMETU

Šveđani gaze ka polufinalu

Na pobjednički kolosjek vratili su se rukometaši Švedske. Poslije poraza od Danske u prošlom kolu danas su savladali jedno od najvećih iznenađenja ovog prvenstva, Portugal. Rezultat na kraju je bio 40:33 u korist Skandinavaca.

Igralo se gol za gol, ekipe su se smjenjivale u vođstvu sve do samog finiša prvog poluvremena. Tada su aktuelni prvaci Evrope uspjeli da se odlijepe i da prvih 30 minuta završe sa prednošću od 19:15.

U drugom dijelu igre Švedska je potpuno slomila otpor Portugalaca. Odvojili su se na preko pet golova viška i uplovili u mirnu luku iz koje nisu izašli do kraja meča. Sa maksimalnih +7 (imali su nekoliko puta tu prednost u drugom dijelu igre) su i završili meč – 40:33.

Lukas Pelas predvodio je Šveđane do pobjede sa 10 golova. Feliks Klar je dodao šest.

Kod Portugala je najefikasniji bio Martim Košta sa osam golova. Pratio ga je Luis Frade koji je sedam puta zatresao mrežu Švedske.