EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠE

Šveđanima utješna nagrada

Švedska jeste predala krunu osvojenu na prošlom Evropskom prvenstvu, ali Skandinavci će se ponovo naći na pobjedničkom postolju. Danas su u meču za treće mjesto savladali domaću selekciju Njemačke sa 34:31.

Sa mnogo više energije u meč je ušla selekcija Tri krune. To se odmah i odrazilo na rezultat. U 22. minutu bilo je najviših sedam golova prednosti (14:7), dok je poslije 30 minuta igre rezultat bio 18:12 u korist Šveđana.

Drugo poluvrijeme počelo je u sličnom stilu. Švedska je održavala prednost – činilo se rutinski. Međutim, u drugoj polovini ovog poluvremena Panceri su počeli da se vraćaju. Poslije gola Renara Usčinsa u 54. minutu bili su na samo gol zaostatka – 30:29.

Više od toga nisu mogli. Šveđani su odbili nalet i na kraju slavili 34:31. Odličan sudijski posao odradio je crnogorski duo Ivan Pavićević i Miloš Ražnatović.

Švedsku su do bronze predvodili Feliks Klar sa osam golova i Sebastijan Karlson sa sedam golova.

Kod domaćina koji je na kraju završio na četvrtom mjestu najbolji je bio Renar Usčins sa osam golova.