Težak dan u Mađarskoj – najteži poraz Budućnosti u Ligi šampiona

U 4. kolu EHF Lige šampiona rukometašice Budućnosti pretrpjele su težak, najubjedljivji poraz od kada klub nastupa u elitnom takmičenju – Đer je pred svojim navijačima u Mađarskoj razbio našeg prvaka 37:19 (23:8).

U tekućoj sezoni Lige šampiona, konkretno u 2. kolu, podgorički sastav je porazom od Odenzea 39:24 izjednačio negativni rekord koji je prije dvije godine doživio u meču sa Esjbergom, odnosno 1997. godine kada je ekipa 15 razlike izgubila od Viborga.

Međutim, ovoga puta rekordnih -18 i to taman nakon što se atmosfera u ekipi popravila nakon prvog trijumfa u Evropi prije nekoliko dana nad švedskim Savehofom u Bemax areni (31:30).

Znalo se da izabranice Bojane Popović nemaju šta da izgube utakmicom u Mađarskoj protiv petostrukog osvajača Lige šampiona, ali da će dožvijeti težak dan protiv rastrčanih djevojaka u zeleno-bijeloj opremi osjetilo se nakon svega deset minuta igre. Odmah je domaćin napravio seriju 4:0, Budućnost prvi gol postigla sa sedam metara preko Milene Raičević, a mrežu iz igre zatresla prvi put tek nakon devet minuta igre golom Ivone Pavićević.

Đer je prvi put odlepršao na ogromnih +10 u 23. minutu kada je leteća Estel Nze Minko trećim golom na utakmici najavila potop ekipe iz našeg glavnog grada. Pomenuta Francuskinja je u osam navrata tresla mrežu tima Bojane Popović, a najefikasnija na parketu bila je najbolja igračica Slovenije Ana Gros – devet pogodaka.

Za Budućnost se pet puta upisala Milena Raičević, tri gola potpisala je Adrijana Kardoso de Kastro.

Slijedi 20 dana pauze u Ligi šampiona zbog kvalifikacija za EHF EURO 2024, što će svakako dobro doći rukometašicama Budućnosti da se psihički oporave i spreme za nastavak Lige šampiona.

Duel 5. kola igraće 21. oktobra ponovo u Mađarskoj, ali protiv Debrecina, znatno slabijeg tima u odnosu na Đer.

Sudbina je htjela tako da Budućnost dva puta ispiše istoriju baš protiv Đera – prvi put 2012. godine kada se baš preko ovog kluba popela na krov Lige šampiona, ali nažalost pamtićemo i prvi dan oktobra 2023….