KUP CRNE GORE ZA RUKOMETAŠICE

Veliki preokret Budućnosti u Nikšiću za prolaz u finale

Kuzman pogodila za finale. / Foto: Dejan Lopičić / Lob Sport

Poznati su finalisti Kupa Crne Gore za rukometašice – Budućnost će igrati protiv Budućnosti. Iako zvuči pomalo bizarno, moguće je.

Naime, mladi tim plavo-bijelih koji se klupe predvodi Ivan Terzić 20. maja u Bemaks areni izaći će na megdan prvoj ekipi bivšeg šampiona Evrope koji se tradicionalno direktno plasirao u finale – kako Kupa tako i Prve lige.

U jučerašnjem polufinalu Terzićeve učenice su poslije nestvarnog preokreta slavila u Nikšiću protiv Levalee, 24:23.

Kanarinke su uspjele da se serijom 5:0 u periodu od 31. do 38. minuta odlijepe na velikih plus šest (18:12). Sve do 49. minuta Nikšićanke su držale dobar plus na svojoj strani i činilo se da idu ka velikom finalu.

Međutim, u samoj završnici mlade plavo-bijele djevojke pokazale su zašto su osvojile prvo mjesto u regularnom dijelu Prve lige. Levalea je posljednji gol na meču postigla 12 minuta prije kraja što je Budućnost iskoristila da serijom 6:0 dođe do potpunog preokreta.

Gol vrijedan plasmana u finale Kupa, minut i po prije kraja susreta, postigla je Ksenija Kuzman.

Razočarenje je vladalo u domaćem taboru. Andrea Dragnić bila je razočarana propuštenom šansom da Levalea zaigra u finalu.

Dobro smo otvorile utakmicu, na dobar način, jaka odbrana, kontre. Bili su tu takođe i promašeni penali i ziceri, ali nismo se dale. Digle smo glavu na te promašaje. Drugo poluvrijeme smo takođe dobro otvorile, bile agresivne. Bile smo na šest razlike. Prokockale smo šansu da igramo u finalu. Šta da se radi, sljedeći put moramo bolje. Imamo te dvije utakmice plej-ofa. Falilo je koncentracije i snage u odlučujućim momentima, ali tu smo da napredujemo i da radimo“, rekla je nakon meča Dragnić.

Andrea Dragnić. / Foto: Dejan Lopičić / Lob Sport

Najefikasnija u pobjedničkoj ekipi sa pet golova iz isto toliko pokušaja bila je Jovana Tešović. Po četiri puta precizne su bile Ksenija Kuzman i Nina Ramusović, dok su se tri puta upisale Andrea Čarapić, Martina Knežević i Lara Burzanović. U listu strijelaca upisala se još Maša Ulićević i to dva puta.

Blistala je na golu Budućnosti Mia Vuksanović – 14 odbrana.

Kod Levalee najraspucanija sa sedam pogodaka bila je Sanja Andrijašević dok je jedan manje dodala Dragnić. Tri puta precizne su bile Jelena Kuzman i Tatjana Vučetić, a Sara Folić i Snežana Ćorović su mrežu gošći zatresle po dva puta.

Golmanke Kanarinki upisale su sedam odbrana – Vanja Živković četiri i Ivona Striković tri.