SPEKTAKL

VIDEO Cepelin Islanđana koji oduzima dah

Reprezentacija Francuske savladala je ekipu Islanda rezultatom 39:32 u trećem kolu glavne faze Evropskog prvenstva u rukometu.

Rezultat prvog poluvremena bio je 17:14 u korist Trikolora, međutim najljepši potez definitivno pripada Islanđanima. U 28. minutu Gisli Torgir Kristjanson bacio je popularni cepelin za Odina Tora Rikhardsona koji je spektakularno završio akciju.

Šutem iza leđa savladao je Samira Belahsena. Pogledajte i uživajte u možda i najljepšem golu ovogodišnjeg Evropskog prvenstva u rukometu.

Najefikasniji u ekipi Francuske bio je Ludovik Fabregas sa šest golova. Dika Mem i Nedim Remili su postigli po pet, a Nikola Karabatić sa tri gola.

Kod Islanda, Pal Gustavson, Vigo Kstijanson i Elidi Vidarson su postigli po šest golova.