Budućnost dominantno otvorila sezonu, debi za dvije četrnaestogodišnjakinje

Ženski košarkaški klub Budućnost pobjedom je otvorio novu sezonu u domaćem takmičenju. Izabranice Vladana Radovića ubjedljivo su slavile protiv Primorja 101:53, i nagovijestile odbranu trona.

Otvorile su Vučice meč serijom 20:5, ali je domaći tim u 12.minutu stigao na posjed zaostatka. Ipak, na poluvremenu je bilo 54:30, a na kraju je prebačena i stotka.

Ono što je takođe pozitivna stvar jeste debi dvije pionirke Blanke Jovović i Martine Terić koje su dobile svoje minute na meču.

Najefikasnija bila je kapitenka Zorana Radonjić sa 20, uz 4 ukradene lopte, 3 asistencije i 2 skoka, Jovana Savković dodala je 18 (trojke 4-7), uz 7 skokova, 3 asistencije. Maji Bigović nedostajao je skok za dabl dabl (12 poena, 9 uhvaćenih lopti), Ksenija Šćepanović postigla je 11, a imala je 4 skoka, Marija Baošić 10, uz 6 ukradenih lopti i 4 asistencije. Nikolina Ilić 9, koliko je ubacila i Anastasija Drobnjak (imala i 7 skokova), Milena Bigović i Dragana Domuzin po 5, dok je na debiju Jovović postigla 2, uz 3 skoka.