Đoković šokantno izgubio od 70. igrača svijeta

Kakvo iznenađenje na Srpska openu u Banjaluci – Dušan Lajović pobijedio je Novaka Đokovića 6:4, 7:6 (8:6) nakon dva i po sata igre i priredio nevjerovatnu senzaciju.

Lajović je trenutno 70. igrač na ATP rang listi, dok je Đoković na mjestu broj 1. Međutim, to nije opteretilo 32-godišnjeg Lajovića, koji je iskoristio loš dan jednog od najboljih tenisera u istoriji.

Podsjetimo, Đoković je imao realizaciju brejk lopti 1 od 16, za jedan od najšokantnijih njegovih poraza u karijeri.

U drugom setu Đoković nije iskoristio tri set lopte, a Lajović dočekao svoju priliku i stigao do trijumfa koji će dugo, dugo pamtiti.

U polufinalu Srpska opena u Banja Luci Lajović će igrati protiv pobjednika Lehečka-Kecmanović, a u drugom se sastaju Slovak Aleks Molčan i Rus Andrej Rubljev.