Dva lica Budućnosti za nova tri boda

Uspjela je ekipa Budućnosti da slavi protiv Arsenala (1:0) u Podgorici i sačuva lidersku poziciju tri kola prije kraja.

U početnom odmjeravanju snaga držali su loptu gosti iz Tivta, a jednu od konkretnijih prilika imali su u sedmom minutu kada je nakon centaršuta Hulijana Montenegra zaprijetio Mirko Todorović, ipak lopta završava preko gola.

Nakon toga dominacija plavih do kraja poluvremena. Inspiran je bio Petar Grbić i konstantno prijetio po lijevoj strani. Upravo sa te strane došla je i prva opasnost. Sjajno je centrirao Ariel Lusero, dobro glavom tukao Andrija Ražnatović ali je prečka spasila gol. To je bila jedna od tri pogođene prečke u prvom poluvremenu.

Igrao se 31. minut kada je sjajno po desnoj strani prošao Filip Knežević i uputio loptu ka Grbiću koji je propušta za Vasilija Terzića a ovaj je umirio i poslao iza leđa Uroša Nikića. Imala je Budućnost više od igre u prvom dijelu ali se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću.

U drugom poluvremenu nešto drugačija slika domaćih. Budućnost je spustila gas i igrala, čini se koliko je potrebno za trijumf. Moglo je to da košta domaće u nastavku, kada su na krilima rezervista igrači Arsenala konstantno napadali i prijetili golu Đorđija Pavličića ali je falio taj završni čin u vidu pogotka. Tri boda su na kraju ostala “Pod Goricom” i time je osiguran vrh tabele za Podgoričane do sledećeg kola.

U meču koji se odigrao od 16 časova, Rudar je u goleadi “Pod Golubinjom” nakon preokreta savladao Petrovac sa 4:2.