Sezona puna turbulencija završena je najbolji mogući način. Jadran m:tel odbranio je titulu prvaka Crne Gore pošto je u finalu plej-ofa domaćeg šampionata sa 3-0 u pobjedama savladao Budvu m:tel.
Šef stručnog štaba Novljana, Vladimir Gojković, zadovoljan je što je na Škver došla 14. titula prvaka države.
“Kao primarni cilj pred početak sezone postavili smo odbranu titule i direktan plasman u Ligu šampiona. Dobro je što smo završili sezonu sa dva domaća trofeja, ali ako sve uzmemo u obzir, a to sam rekao odmah nakon ispadanja od Panatinaikosa u Evro kupu, ne možemo biti zadovoljni. Mnogo smo oscilirali, mogli smo bolje u Evropi. Nadam se da će naredne sezone biti još bolje“, rekao je Gojković.
Jadran je sezonu ušao sa podmlađenim timom.
“Svjesno smo ušli u podmlađivanje. Mlađi igrači su iskoristili šansu koja im se ukazala. Iza naš je teška sezona, prošarana Evropskim prvenstvom i Svjetskim kupom za reprezentacije. Nije bilo lako napraviti dobru konekciju“.
Jadran ponovo čeka rekonstrukcija.
“Zadržaćemo kostur tima. Vratićemo igrače iz našeg sistema tako da neće biti značajnih promjena i trzavica. Svi crnogorski klubovi će biti jači, što je dobro za naš vaterpolo i reprezentaciju“, zaključio je Gojković.
FINALE
Jadran – Budva 14:9
ZA 3. MJESTO