VLADIMIR GOJKOVIĆ / JADRAN

“Dobro je što smo sezonu završili osvajanjem trofeja, u globalu ne možemo biti zadovoljni”

Foto: Vuk Ilić/PVK Jadran m:tel

Sezona puna turbulencija završena je najbolji mogući način. Jadran m:tel odbranio je titulu prvaka Crne Gore pošto je u finalu plej-ofa domaćeg šampionata sa 3-0 u pobjedama savladao Budvu m:tel.

Šef stručnog štaba Novljana, Vladimir Gojković, zadovoljan je što je na Škver došla 14. titula prvaka države.

Kao primarni cilj pred početak sezone postavili smo odbranu titule i direktan plasman u Ligu šampiona. Dobro je što smo završili sezonu sa dva domaća trofeja, ali ako sve uzmemo u obzir, a to sam rekao odmah nakon ispadanja od Panatinaikosa u Evro kupu, ne možemo biti zadovoljni. Mnogo smo oscilirali, mogli smo bolje u Evropi. Nadam se da će naredne sezone biti još bolje“, rekao je Gojković.

Jadran je sezonu ušao sa podmlađenim timom.

Svjesno smo ušli u podmlađivanje. Mlađi igrači su iskoristili šansu koja im se ukazala. Iza naš je teška sezona, prošarana Evropskim prvenstvom i Svjetskim kupom za reprezentacije. Nije bilo lako napraviti dobru konekciju“.

Jadran ponovo čeka rekonstrukcija.

Zadržaćemo kostur tima. Vratićemo igrače iz našeg sistema tako da neće biti značajnih promjena i trzavica. Svi crnogorski klubovi će biti jači, što je dobro za naš vaterpolo i reprezentaciju“, zaključio je Gojković.

FINALE

Jadran – Budva 23:16

Budva – Jadran 9:20

Jadran – Budva 14:9

ZA 3. MJESTO

Primorac – Budućnost 19:13

Budućnost – Primorac 11:20

Primorac – Budućnost 23:14

Upiši se
Obavijesti o
0 komentara
S najviše glasova
Najnovije Najstarije
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare