Vasilije Radović sa osvojenom duplom krunom prvi put odlazi u inostranstvo.
Kapiten Jadran m:tel-a je sa saigračima večeras proslavio titulu prvaka Crne Gore, a od naredne sezone će nositi kapicu Marseja.
“Najbolji mogući oproštaj. Prepun sam emocija. Uzeli smo duplu krunu nakon tri godine. Drago mi je što sam u kapitenskoj sezoni vratio duplu krunu na Škver“, rekao je Radović.
Osvrnuo se kapiten Jadrana na finalnu seriju sa Budvom koju su on i saigrači sa 3-0 u pobjedama riješili u svoju korist.
“Puno puta nas je namučila Budva tokom sezone, ali smo u finalu odigrali odlično. Forma nam je varirala tokom sezone. Ovo je naše, dupla kruna je naša“, dodao je Radović.
Novljani će u ljetnjem prelaznom roku pretrpjeti promjene. Kao što smo naveli jedna od njih je i odlazak kapitena.
“Idem u Marsej, ali ne razmišljam o tome već samo kako da proslavimo titulu“, jasan je Vasilije Radović.
Centralna figura trećeg meča finala na Škveru bio je Lazar Andrić. Golman Jadrana upisao je čak 17 odbrana u pobjedi rezultatom 14:9.
“Ispalo je lakše nego što smo očekivali. Ne možemo da izuzmemo činjenicu da je sezona bila izuzetno naporna i fizički i mentalno. Odigrali smo veliki broj mečeva gdje smo gubili na jedan gol ili na penale. Nešto malo nam je falilo da napravimo više u Ligi šampiona, Evro kupu u Premijer regionalnoj ligi. Dupla kruna je satisfakcija za sve to“, rekao je Andrić.
Iskusni golman se ljetos vratio na Škver. Braniće i sledeće sezone mrežu crnogorskog šampiona.
“Ne mogu reći šta da očekujem od naredne sezone. Skoro cijela ekipa će se rekonstruisati, ali sam siguran da ćemo biti jaki i spremni za sve izazove. Uvijek pucamo na najviši plasman“, zaključio je Andrić.
FINALE
ZA 3. MJESTO