BUDUĆNOST - JADRAN 9:23

Novljani u drugom dijelu “oduvali” plavo-bijele

Foto: Vuk Ilić

Za razliku od najvećeg rivala, Primorca, koji je izgubio od Budve vaterpolisti Jadran m:tel-a nisu dozvolili iznenađenje u prvom meču polufinala Prvenstva Crne Gore. Branioci naslova šampiona države slavili su u Podgorici protiv Budućnosti, 23:9 (5:5, 5:2, 7:2, 6:0).

Plavo-bijeli su uspjeli da ispariraju samo u prvoj četvrtini koja je završena u egalu. Do poluvremena je ekipa Vladimira Gojkovića uspjela da stekne plus tri (10:7), a onda su u drugom dijelu meča potopili domaćine.

Samo dva gola postigla je Budućnost (oba u trećoj dionici) u drugih 16 minuta, dok je Jadran rešetao iz svih pozicija. Velikih +14 pred revanš koji je na programu u ponedjeljak (19.00).

Foto: Vuk Ilić

Najraspoloženiji u pobjedničkom sastavu bio je Vasilije Radović sa pet golova dok su po četiri dodali Strahinja Gojković i Jovan Vujović. Danil Merkulov je bio precizan u tri navrata, a Srđan Janović i Dmitri Holod u dva. Jedan put svoje ime u listu strijelaca upisali su Fran Valera i Tadija Matijašević.

Ilija Radović je zabilježio osam, a Lazar Andrić tri odbrane pred golom Jadrana.

U domaćem timu po dva gola Petra Brnovića i Darka Brguljana. Jednom su se upisali Reuel Mark D’Souza, David Stevović, Veljko Ražnatović i Sandro Adeišvili.

Golmani Budućnosti spriječili su teži poraz – Jakša Milanović devet, a Andrej Andrić četiri odbrane.

SEMAFOR / POLUFINALE

Prvi mečevi

Budva – Primorac 18:9

Budućnost – Jadran 9:23

Revanši / 18. maj

19.00 Primorac – Budva

19.00 Jadran – Budućnost