Nisu mnogo tugovali vaterpolisti Budve nakon poraza od Jadran m:tela u trećoj utakmici finala plej-ofa Prvenstva Crne Gore. Delfini su samim plasmanom u finala napravili veliki uspjeh.
“Ispunili smo, čak i premašili očekivanja u sezonu. Izuzetni smo zadovoljni učinjenim. Srećan sam kako su momci radili, kako su se ponašali. Zaslužili su plasman u finale. Čestitao bih na trudu, želji i svemu što su ostvarili“, rekao je šef stručnog štaba Budve, Miloš Popović.
Vaterpolisti iz crnogorske metropole turizma su osvajanjem drugog mjesta u Prvenstvu Crne Gore stekli pravo da predstavljaju Crnu Goru u kvalifikacijama za Ligu šampiona.
“Sada je uprava na potezu. Nadam se da će prelazni rok odbraditi na najbolji mogući način i napraviti respektabilnu ekipu“, dodao je Popović.
Popović je na kraju čestitao Jadranu osvajanje 14. titule crnogorskog prvaka.
“Apsolutno zasluženo. Jadran je izuzetno kvalitetna ekipa. Trofej je završio u pravim rukama“, zaključi je Popović.
FINALE
Jadran – Budva 14:9
ZA 3. MJESTO