Preokret na argentinski pogon

Mančester junajted ugostio je Aston Vilu u okviru 19. kola Premijer lige i uspio da slavi nakon velike drame i preokreta, 3:2.

Aston Vila je otkrovenje sezone, a i na ovom meču krenuli su savršeno i sve je išlo ka tome da će otkinuti tri boda posrnulom gigantu. u 21. minutu gosti su stigli do prvog pogotka, kada je loptu u šesnaestercu dočekao Džon Mekgin i smjetio iza leđa Andre Onane.

Četiri minuta kasnije novi šok za Đavole. Leander Dendoker je primio savršen pas i uputio neuhvatljiv udarac za uvećanje prednosti gostiju.

Junajted je na momente pokazivao da je i dalje u meču, ali do poluvremena nisu uspjeli ozbiljnije da ugroze gol Vile.

U nastavku smo vidjeli ultra ofanzivni Junajted, a “brava” Vile razbijena je u 59. minutu kada je Alehandro Garnaćo tukao po lopti i smanjio na 2:1.

Argentinac nošen atmosferom postigao je gol i deset minuta kasnije, da bi konačan rezultat postavio Rasmus Hojlund kojem je to bio prvi pogodak u Premijer ligi, a ispostavićše se i pobjednički.

Nakon teško izvoljevanog trijumfa, Junajted se nalazi na šestoj poziciji sa 31 bodom, dok je Vila i dalje treća sa 39, i samo bodom manje od Arsenala, i tri od lidera Liverpula.