Bajern produžio čudesnu seriju protiv Verdera, Gnabri i Sane briljirali u Bremenu

Bavarci su crna beštija za Verder. Foto: EXPA/ Eibner/ Marcel von Feh/Pixsell

Drugom vezanom pobjedom u sedam dana Bajern je napravio dodatni korak prema rekordnoj 33. tituli šampiona Njemačke, a 11. zaredom.

Bavarci su u 31. kolu Bundeslige pobijedili Verder u Bremenu 2:1 i sada, tri kola prije kraja, imaju četiri boda više od Borusije Dortmund, koja svoju utakmicu igra u nedjelju od 17:30 protiv Volfsburga na svom Signal Iduna Parku.

Aktuelni njemački šampion poveo je protiv Verdera u 62. minutu, kada je lopta stigla do usamljenog Serža Gnabrija, a on sa pet metara olako poslao “bubamaru” iza leđa nemoćnog golmana Jirija Pavlenke. Bio je to njegov 14. gol u sezoni.

Deset minuta kasnije Nusair Mazraui uposlio je natrčalog Leroja Sanea, koji je s lijeve strane pogodio suprotni ugao za 0:2 i potpisao prvi pogodak od februara, ukupno takođe 14. u sezoni.

Počasni gol za Verder djelo je Nikolasa Šmita u 86. minutu. Sjajno je vezista odapeo i pogodio s više od 20 metara. Međutim, domaćin nije imao snage da izbjegne 16. prvenstveni poraz.

Nevjerovatno, ali istinito – Bajern nije izgubio od Verdera posljednjih 30 utakmica, uz 27 pobjeda i tek tri remija. Klub iz Bremena i šampion Njemačke iz 2004. posljednji put je savladao Bavarce 20. septembra 2008. i to na Alijanc areni u Minhenu – 2:5.