LA LIGA / 21. KOLO

Barsa se kockala, ali preživjela pakao u Sevilji

Tradicionalno teško gostovanje za Barselonu ni ovoga puta nije prošlo glatko. Katalonci su poslije dosta muke sa 4:2 savladali Betis.

U generalno lošoj formi Barsa je dočekala gostovanje na Benito Viljamarinu. Blaugrana je povela u 21. minutu. Uz dosta sreće lopta je došla do Pedrija koji se našao u situaciji “jedan na jedan”, ali je nesebično dodao Feranu Toresu koji je rutinski zatresao mrežu Betisa. Do poluvremena Ćavijev tim je postigao još jedan gol preko Roberta Levandovskog koji je poništen.

Spasa odbrani zeleno-bijelih nije bilo u 48. minutu. Lopta je došla na volej Toresu na nekih 11 metara od gola, a španski reprezentativac povećao je vođstvo na 2:0.

U 56. minutu kreće povratak domaćina. Poslije nespretne reakcije Injakija Penje i Ronalda Arauha lopta dolazi kod Iska koji efektno smanjuje zaostatak Betisa. Samo tri minuta kasnije bilo je 2:2, a strijelac je ponovo bio Isko na asistenciju Luiza Enrikea.

Katalonci nisu odustali i pored prosutog vođstva i to im se isplatilo. Feran Tores je u 90. minutu asistirao Žoao Feliksu koji efektno, spoljnim dijelom kopačke, vraća prednost na konto Barse. Konačnih 4:2 u drugom od osam minuta nadoknade postavio je Feran Tores i tako začinio svoju perfektnu partiju u kojoj je postigao het-trik uz jednu asistenciju.

Osasuna – Hetafe 3:2