Bolonja slomila Torino u drugom poluvremenu

Zavjesu na 13. kolo italijanske Serije A spustili su fudbaleri Bolonje i Torina. Na stadionu Renato Dalara domaći su slavili rezulatom, 2:0. Ovom pobjedom tim iz Bolonje je uspio da trijumfuje prvi put nakon šest poraza u mečevima koji igraju ponedeljkom uveče.

Prvo poluvrijeme obilježio je 21. minut kada je loptu pokupio Nikola Vlašić i ispalio raketu i savladao Lukasa Skorupskog. Ipak, nagon pregleda VAR-a sudija Andrea Kolombo dosudio nedozvoljenu poziciju.

Donekle su gosti iz Torina bolji rival u prvom dijelu, ali nisu uspjeli da stignu do pogotka.

Nastavak meča obilježio je domaćin, koji je imao više prilika za pogodak, koji je konačno došao u 56. minutu.

Đovani Fabian je sjajno prošao kroz defanzivnu liniju gostiju, ušao u šesnaestera, gdje je uz malo sreće zaobišao golmana i poslao loptu u praznu mrežu.

Tačku na i u dubokoj nadoknadi stavio je Džošua Zirkze koji je efektno pogodio za konačnih 2:0.