ŽRIJEB ZA LIGU NACIJA

Borba za prvo mjesto je realnost

Foto: printscreen

Fudbalska reprezentacija Crne Gore dobila je večeras na žrijebu u Parizu rivale u grupi B Lige nacija, i može se reći da je odlično prošla.

>>> “Interesantna grupa, sa svima možemo da igramo”

Kuglice je izvlačio Aleksandar Kolarov, a one su htjele da Hrabri sokoli koplja ukrste sa selekcijama Velsa, Islanda i Turske.

Selekcija koju će predvoditi novi stručni štab sa Robertom Prosinečkim na čelu dobila je iz prva dva šešira možda najpovoljnije rivale, dok je iz četvrtog šešira došla Turska sa Vinćencom Montelom na čelu.

Gledajući rivale, Hrabri sokoli mogu da se nadaju da će se u septembru, oktobru i novembru boriti čak i za prvo mjesto i plasman u A diviziju jer u grupi nema izrazitog favorita.

Novost je da će oni koji budu na drugom mjestu igrati baraž protiv trećeplasiranih selekcija iz Lige A.

Velšani su najbolji mogući rival iz prvog šešira, gdje smo mogli izvući Englesku, Austriju ili Češku.

Iz drugog šešira smo takođe izvukli najpoželjniji Island u konkurenciji Norveške, Ukrajine i Finske.

Robert Prosinečki i izabranici zato nisu imali sreće kada su se miješale kuglice iz četvrtog šešira, gdje su se ukrstili sa najjačom selekcijom – Turskom. Mogli su da odu na Gruziju, Grčku i Kazahstan.

SA OSTRVLJANIMA SMO IGRALI U NAJUSPJEŠNIJIM KVALIFIKACIJAMA, PAMTI SE RADUNOVIĆEV PROJEKTIL U ISTANBULU

Sokoli su u eri Zlatka Kranjčara odigrali dva meča sa Velsom u okviru kvalifikacija za EURO 2011. U duelu pod Goricom Crna Gora slavila je 1:0 golom Mirka Vučinića, dok je u revanšu bilo 2:1 za Velšane, a mrežu su pogađali Stiv Morison i Aron Remzi, dok se za Crnu Goru u strijelce upisao Stevan Jovetić.

Davne 2009. godine Crna Gora i Vels odigrali su i prijateljski duel u kojem je naša reprezentacija slavila 2:1

Sa reprezentacijom Turske Crna Gora u zvaničnim mečevima sastajala se u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Kataru. Tada je u Istanbulu bilo 2:2 kada su Adnan Marušić i Risto Radunović pogađali.

Kasnije u Podgorici Turci su nakon preokreta uspjeli da slave nad našom reprezentacijom 2:1 uprkos tome što su Sokoli poveli već u trećem minutu golom Fatosa Bećiraja.

Sa Islandom smo igrali samo jednom, i to u prijateljskom susretu 2012. i bilo 2:1 za našu reprezentaciju.

Kada se pogledaju partije iz posljednjih kvalifikacija, uz svježu selektorsku krv koja može donijeti mnogo, djeluje da Crna Gora u ovoj grupi ima velike šanse da da završi na jednom od prva dva mjesta.

Prije nego li se otisnu u misiju zvanu Liga nacija u septembru, naša reprezentacija odigraće četiri pripremne utakmice sa reprezentacijama Bjelorusije (21. mart) i Sjeverne Makedonije (25. mart) u Antaliji, dok će u 5. juna gostovati Belgiji, a 9. dočekati Gruziju u Podgorici.

HRVATSKA, SRBIJA I BiH MEĐU ELITOM, SLOVENCI SA AUSTRIJOM, NORVEŠKOM I KAZAHSTANOM, MAKEDONCI DOBRO PROŠLI

Od reprezentacija iz regiona najbolje kotirane su bile Hrvatska i Srbija. Postojala je mogućnost da aktuelni vicešampioni i Orlovi budu u istoj grupi u elitnom rangu, ali je ta mogućnost otpala.

Vatreni će igrati sa Portugalom, Poljskom i Škotskom, dok će izabranici Dragana Stojkovića Piksija biti u  grupi sa Španijom, Danskom i Švajcarskom.

Bosna i Hercegovina je u proteklom izdanju bila u grupi sa Sokolima, vratila se u elitu, gdje će biti u društvu Holandije, Njemačke i Mađarske.

Slovenija će, kao i naši momci, nastupati u B diviziji, a igraće u grupi sa Austrijom, Norveškom i Kazahstanom.

Od ostalih reprezentacija sa prostora bivše SFR Jugoslavije, Sjeverna Makedonija je u C divziji, gdje će joj u grupi 4 rivali biti Jermenija, Farska Ostrva i Letonija.

PAROVI:

A LIGA NACIJA

Grupa A1: Hrvatska, Portugal, Poljska, Škotska

Grupa A2: Italija, Belgija, Francuska, Izrael

Grupa A3: Holandija, Mađarska, Njemačka, Bosna i Hercegovina

Grupa A4: Španija, Danska, Švajcarska, Srbija

B LIGA NACIJA

Grupa B1: Češka, Ukrajina, Albanija, Gruzija

Grupa B2: Engleska, Finska, Republika Irska, Grčka

Grupa B3: Austrija, Norveška, Slovenija, Kazahstan

Grupa B4: Vels, Island, Crna Gora, Turska

C LIGA NACIJA

Grupa C1: Švedska, Azerbejdžan, Slovačka, Estonija

Grupa C2: Rumunija, Kosovo, Kipar, Litvanija/Gibraltar

Grupa C3: Luksemburg, Bugarska, Severna Irska, Belorusija

Grupa C4: Jermenija, Farska Ostrva, Severna Makedonija, Letonija

D LIGA NACIJA

Grupa D1: Litvanija/Gibraltar*, San Marino, Lihtenštajn

Grupa D2: Moldavija, Malta, Andora

Upiši se
Obavijesti o
0 komentara
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare