LIGA ŠAMPIONA / ČETVRTFINALE

BORUSIJA – ATLETIKO 4:2 Das ist Dortmund!

Nevjerovatno veče u Ligi šampiona priredili su fudbaleri Borusije iz Dortmunda i Atletiko Madrida. Španci su sa prednošću od 2:1 stigli u Njemačku, ali je na kraju njemačka volja, kao i grotlo Vestfalena, presudilo u korist Borusije koja je slavila 4:2 (5:4 u ukupnom skoru).

Das ist Dortmund! U prevodu – ovo je Dortmund!

Totalni fudbal započeo je sa po jednom prilikom na obije strane, da bi potom domaćin preuzeo kontrolu nad utakmicom.

Atletik se kao po običaju branio, a tim Edina Terzića nije posustajao u namjeri da što prije dođe do prvog pogotka. To se upravo dogodilo u 34. minutu kada je Mats Humels na lijevoj strani proigrao Julijana Branta, koji iskosa sa sedam metara gađa kroz noge Jana Oblaka.

Nije to dovoljno bilo domaćinu koji je nastavio silovito ka naprijed, a samo četiri minuta kasnije došli su i do drugog pogotka. Marsel Sabicer je odigrao ka Ianu Matsenu u kazneni prostor, a on majstorski iz iste pozicije kao Brant pogodio mrežu za 2:0.

Djelovalo je da su gosti u nokdaunu, ali ono što je uslijedilo u nastavku meča bilo je pravo uživanje (makar za one neutralne ljubitelje fudbala).

Već na startu drugog dijela Atletiko je izborio korner, nakon kojeg je po lopti glavom tukao Mario Hermoso, ona je stigla do Humelsa koji je krenuo da je uštopuje, ali je to učinio nespretno i poslao loptu u svoju mrežu. Atletiko je ponovo u meču.

Jorgandžije su sada bile odvažnije, krenule prema naprijed, a za muk Žutog zida bio je zadužen Anhel Korea koji je u 65. minutu pogodio mrežu nakon što mu se lopta po drugi put srećno odbila u noge.

Da se Njemci ne predaju to je opšte poznato, a na djelu su to pokazali u posljednjih 20 minuta fudbaleri Borusije. Punih sedam minuta trajala je radost fudbalera Atletika koji su se, svjesno ili ne, ponovo povukli i naškodili sami sebi.

Sabicer je ubacio loptu u 16 metara, a na nju je glavom naletio Niklas Fulkrug i smjestio je iza Oblaka. Španski predstavnik gotovo jedva da je izveo loptu sa centra, kada je ona oduzeta, a za potpuni krah Atletika, odnosno delirijum na Vestfalenu bio je zadužen Sabicer koji postiže gol sa ivice kaznenog u donji desni ugao i tako stavlja tačku na ovu nevjerovatnu utakmicu.

U polufinalu Milionere očekuje okršaj sa Pari Sen Žermenom.