Budućnost se u meču sezone vratila na vrh tabele, Dečić se okliznuo u Nikšiću

Spektakularan meč viđen je na stadionu pod Goricom, vjerovatno i najbolji u dosadašnjem dijelu 1. CFL. Budućnost je sa 4:3 savladala Mornar u 17. kolu.

Goleada na utakmici koje se ne bi posramile ni najbolje svjetske lige počela je u četvrtom minutu. Vasilije Adžić je prebacio na desnu stranu za Marka Mrvaljevića koji je pogodio stativu, a na loptu je natrčao Stefano Almeida.

Samo 10 minuta je trajalo vođstvo aktuelnog šampiona. Ervin Seratlić je prelijepo pogodio iz slobodnog udarca sa nekih 17 metara. Šutirao je Seratlić iskosa sa desne strane u bliži ugao, tik uz stativu.

Kompletan preokret Barana stiže u 23. minutu. Marko Ćetković je probio po lijevoj strani centrirao po zemlji za Balšu Dubljevića koji donosi prednost inspirisanom Mornaru.

Međutim, četiri minuta poslije preokreta stiže gol za izjednačenje. Petar Grbić je provukao loptu, a Vasilije Adžić je bio siguran egzekutor.

Plavo-bijeli su savršeno otvorili drugo poluvrijeme. U 52. minutu Adžić je centrirao iz slobodnog udarca, Marko Mravljević pokušao glavom, taj udarac je odbranio golman Barana, Stefan Popović, ali na njegovu nesreću lopta se odbila na nogu Mrvaljeviću koji je donio novo vođstvo svom timu.

U 64. minutu činilo se da je meč prelomljen. Lijepa kontra Budućnosti preko Petra Grbića koji je potom u kaznenom prostoru Mornara malo zakomplikovao situacija, ali odličnim dodavanjem pronašao Mrvaljevića na drugoj stativi, a napadač Podgoričana imao je rutinski zadatak.

Nisu se Barani predavali – već u 68. minutu preko Ondonga smanjili su na 4:3, ali nisu mogli do poravnanja ili čak novog preokreta.

Ovom pobjedom šampion Crne Gore vratio se na lidersku poziciju 1. CFL, s obzirom da se dosadašnji predvodnik na tabeli, Dečić, okliznuo na gostovanju Sutjesci – 1:1.

U samom finišu prvog poluvremena Tuzani su uspjeli da dođu do vođstva. Ognjen Đinović je neoprezno startovao u svom kaznenom prostoru nad Karvaljom. Odgovornost da šutne penal preuzeo je Draško Božović i vrlo sigurno realizovao kazneni udarac.

Ipak, Sutjeska je uspjela da pronađe način da izvuče makar bod. Igrao se 63. minut, Srđan Krstović i Marko Matanović odigrali su lijep dupli pas, a Matanović je veoma efektno pogodio za, ispostaviće se, konačnih 1:1.