Bugarska je prije 20 godina pobijedila u Srbiji i to selekciju koju je vodio – Savićević

Petrov i Berbatov u duelu sa Stankovićem

Uoči današnjeg megdana u Leskovcu, gdje je od 15 sati Srbiji dovoljan bod za plasman na Euro, a pobjeda Bugarske otvara vrata raja Crnoj Gori (uz pobjedu nad Mađarskom u Budimpešti), prisjećamo se jedne interesantne utakmice.

Bio je to 27. mart 2003. godine kada je Bugarska u prijateljskoj utakmici trijumfovala u Srbiji. Dogodilo se u Kruševcu, gdje je tadašnja selekcija Plamena Markova savladala 2:1 reprezentaciju Srbije i Crne Gore, na čijoj klupi je bio selektor – Dejan Savićević.

Na stadionu Mladosti gosti su poveli projektilom Stilijana Petrova u 13. minutu. SCG je izjednačila u 29. preko Darka Kovačevića, koji je uz devijaciju protivničkog čuvara uspio nekako da ugura loptu u mrežu i vrati stvari na početak.

Međutim, u 56. minutu, nakon fenomenalne akcije i asistencije petom mladog Dimitra Berbatova, rezervista Svetoslav Todorov provukao je loptu ispod golmana Dragoslava Jevrića i, ispostaviće se, donio trijumf Bugarskoj – 1:2.