Cetinjani osvojili Rožaje: Lovćen i Internacional novi drugoligaši

Fudbaleri Lovćena slavili su u Rožajama protiv Ibra rezultatom 4:0 u okviru drugog kola baraža za popunu Druge lige Crne Gore.

Na ovaj način Ibar je ostao bez šanse da se nađe u Drugoj ligi s obzirom da nakon dva meča nijesu uspjeli da ostvare nijedan bod – poraženi su i od Internacionala (4:1).

Sa druge strane Lovćenu je ostao duel sa Internacionalom, ali već je poznato da će oba kluba ući u viši rang.

Ekipa sa Cetinja je u 31. minutu po prvi put zatresla mrežu Ibra. Centrirao je Deni Piranić iz kornera, a na prvoj stativi odlično je glavom reagovao Miloš Pejaković.

U samom finišu prvog poluvremena Ibar je zaprijetio iz slobodnog udarca preko svog napadača, Andrije Gluščevića.

Ipak, u drugom dijelu igre Lovćen je bio još bolji rival. Prvo su na isteku sat vremena igre duplirali svoju prednost. Strijelac je bio Vuk Milačić.

Treći gol Lovćena postigao je Deni Piranić u 73. minutu i tako krunisao svoju sjajnu partiju.

Do kraja meča upisao se i rezervista Božidar Bujiša u 85. minutu i tako postavio konačnih 4:0.