LIGA EVROPE / OSMINA FINALA

Crnogorci u finišu progutali gorku pilulu – Leverkuzen ima šampionski gen

Vešović na Baj areni, FOTO: IMAGO/Kirchner-Media/TH/IMAGOSPORT/Pixsell

Kakav meč u Njemačkoj! Bajer Leverkuzen je u šokantnoj utakmici uspio da eliminiše Karabag, tim za koji nastupaju naš Marko Vešović i Marko Janković – slavio je lider Bundesliga 3:2 pred svojim navijačima, nakon što je u Azerbejdžanu bilo 2:2.

Karabag je u prvoj utakmici imao velikih 2:0, ali su popularni Farmaceuti uspjeli u posljednjih pet minuta da izbjegnu poraz. Revanš na Baj areni bio je još šokantniji!

<<< Frajburg u ringišpilu Kudusa, Leao lansirao raketu u Pragu

Karabag je poveo u 58. minutu pogotko Abdelaha Zubira. Akciju je započeo upravo Marko Janković, okrenuo stranu gdje je bio Marko Vešović, naš bek poslužio Lenadra Andradea koji je fantastično centrirao a Zubir glavom sproveo loptu u mrežu.

Od 62. minuta gosti su igrali sa desetoricom nakon što je direktni crveni karton dobio Elvin Kafarćulijev, ali to nije pokolebalo ekipu Gurbana Gurbanova koja stiže do 2:0 na krilima Marka Vešovića. Crnogorski reprezentativac je krupnim korakom osvojio ogroman prostor na u opasnoj zoni Leverkuzena i fenomenalno asistirao Žuninju koji trese mrežu.

Uslijedili su uraganski napadi čete Ćabija Alonsa, a u 72. minutu Džeremi Frimpong vratio nadu njemačkim navijačima. Grčevito i herojski se branio Karabag, ali je Patrik Šik u 92. minutu uspio da provuče loptu u mrežu za 2:2 i eventualne nove produžetke. Ipak, češki napadač i drugovi željeli su sve da završe bez dodatnih 30 minuta, pa je Šik uspio da “pobjegne” Azerbejdžancima i postigne novi gol za navijačku ekplozuiju u Leverkuzenu.

Bajer ove sezone ne zna za poraz, grabi ka tituli u Bundesligi, a da ima pobjednički i šampionski gen dokazao je dvomeč sa hrabrim Karabagom. Nažalost, Jankoviću, Vešoviću i drugovima nije bilo dovoljno ni četiri pogotka, jer Farmaceuti za sve imaju lijek…

Duel Jankovića i Virca, Foto: IMAGO/UWE KRAFT/IMAGOSPORT/Pixsell

Atalanta – Sporting 2:1
(Lukman 46′, Skamaka 59′ – Gonsalveš 33′)

Bajer Leverkuzen – Karabag 3:2
(Frimpong 72′, Šik 92′, 97′ – Zubir 58′, Žuninjo 67′)

Brajton – Roma 1:0