EURO 2024 / GRUPA C

DANSKA – ENGLESKA 1:1 Hjulmand je dinamit

Strijelci: Hjulmand i Kejn. Foto: Paul Chesterton/PIXSELL

Identičnim rezultatom kao duel Srbije i Slovenije (1:1), završen je i drugi meč drugog kola C grupe na Evropskom prvenstvu između Danske i Engleske. Interesantno, tri od četiri dosadašnja meča u ovoj grupi završena su rezultatom 1:1, samo su Ostrvljani u prvom kolu minimalnim rezultatom savladali Srbe.

Gordi Albion je osvajanjem boda osigurao osminu finala, jer će četiri boda biti dovoljna makar za jedno mjesto namijenjeno za četiri najuspješnije trećeplasirane ekipe iz svih grupa. Sa druge strane, Danski dinamit će odlučivati protiv Orlova, a u slučaju da ekipa Gereta Sautgejta savladala Sloveniju, Kristijanu Eriksenu i drugovima će biti dovoljan i bod u poslednjem kolu za prolazak dalje.

Povela je selekcija Tri Lava u 18. minutu. Viktor Kristijansen je zagradio Bukaja Saku na desnom boku, ali nije primijetio Kajla Vokera, koji mu se primakao sa leđa, oduzeo loptu i po zemlji je ubacio u srce šesnaesterca, a Hari Kejn sproveo u mrežu.

Poravnao je Morten Hjulmand projektilom vazduh-zemlja sa preko 30 metara, koji je od stative završio u mreži.

Imali su Skandinavci još par prilika u prvom poluvremenu, Englezi opasnu kontru i pogrešnu odluku Fila Fodena da umjesto asistencije Kejnu pokuša sam da završi akciju sa ivice šesnaesterca.

Brzonogi Saka je u 53. minutu napravio problem Dancima, glavom iskosa pogodio spoljni dio mreže. Isti igrač je tri minuta kasnije šutirao preko gola, nakon što je Foden sa distance pogodio stativu.

Pokušao je i rezervista Oli Votkins, iskosa, ali je Kasper Šmajhel bio dobro postavljen.

Danci su zaprijetili sa dva udarca sa distance Pjer-Emila Hojberga, a u 84. minutu se sa peterca obrukao Andreas Kristensen. Vidjelo se da je štoperu Barselone prvobitni zadatak čuvanje svog nego ugrožavanje protivničkog gola.