Derbi opravdao očekivanja, Lovćen okrenuo u finišu

Utakmicama između Podgorice i Otranta (2:1), i Lovćena i Koma (2:1) spuštena je zavjesa na 10. kolo Druge crnogorske fudbalske lige.

Derbi meč odigrao se na DG areni, a sem stative Valentina Rudovića u prvom poluvremenu, teško da je bilo šta bilo vrijedno pomena.

Do 57. minuta se čekalo na prvi pogodak, a on se desio u režiji Takeru Komije koji je tukao loptu glavom nakon centaršuta Marka Vračara i pogodio za vođstvo Podgorice. To je bio ujedno i sedmi pogodak Japanca u sezoni.

Na 2:0 povisio je Kristijan Radunović, kada je smušeno reagovala odbrana gostiju, a četrnaestica domaćina rutinski poslala loptu u mrežu.

Da ipak sve ne djeluje rutinski, potrudio se Valentin Rudović, koji se nakon karambola u petercu Podgorice najbolje snašao i poslao loptu u mrežu. Ipak, to nije bilo dovoljno da Ulcinjani krenu po makar bod, pa je ekipa iz Donje Gorice upisala drugu uzastopnu pobjedu.

Meč između Lovćena i Koma počeo je ispitivanjem snaga, a gosti sa Zlatice otišli su na odmor sa minimalnom prednošću kada je sa 11 metara siguran bio Vladimir Perišić.

U drugom dijelu Cetinjani su djelovali bolje, i uspjeli da izjednače preko Benjamina Kacića koji je sjajno plasirao loptu nakon solo prodora i poravnao rezultat, da bi u samom finišu, nakon kornera Cetinjani došli do preokreta i sva tri boda nakon što je loptu u mrežu smjestio Božidar Bujiša.