FINALE KUPA / JEZERO - BUDUĆNOST 1:2

Despotović evrogolom donio Budućnosti rekordni trofej u Kupu

Fudbaleri Budućnosti po peti put u istoriji osvojili su Kup Crne Gore i osamili se na vrhu liste sa najviše trofeja u ovom takmičenju od osamostaljenja Crne Gore.

U finalu je večeras na stadionu pod Goricom poslije preokreta savladana ekipa Jezera, 2:1.

Plavo-bijeli su na neki način spasili sezonu s obzirom da su ovom pobjedom osigurali evropske kvalifikacije i za narednu sezonu.

Počelo je šokantno prije svega iz ugla Budućnosti. Marko Šimun je u trećem minutu izveo korner, na prvoj stativi loptu je u srce kaznenog prostora poslao Marko Perović, a na pravom mjestu, na samo pet metara od gola plavo-bijelih usamljen je bio Edis Redžepagić koji je doveo Jezero u rano vođstvo.

Slavlje fudbalera Jezera. (Foto: Lob Sport/Dejan Lopičić)

Uzdrmalo je to podgoričkog giganta, a prvu i ujedno najveću šansu u prvom dijelu igre imali su u 15. minutu. Uroš Ignjatović je centrira, Milan Vukotić ostao sam na pet-šest metara od gola Plavljana, ali je njegov udarac glavom zaustavila stativa. U nastavku akcije Petar Grbić je loše zahvatio loptu pa je opasnost otklonjena.

Nakon ove prilike uslijedio je nešto mirniji period utakmice. Šansi nije bilo sve do 32. minuta kada je poslije kornera Ognjena Gaševića odlično reagovao Đorđe Despotović, ali je njegov šut iz neposredne blizine refleksnom intervencijom odbranio Igor Asanović.

Pet minuta kasnije moglo je Jezero do 2:0. Perović je istrčao sam pred golmana Filipa Domazetovića, odlučio da asistira Naoakiju Senagi, ali je ispred Japanca u posljednjem momentu intervenisao Ignjatović.

Trener Budućnosti, Ivan Brnović, odmah na poluvremenu je reagovao i uveo Lazara Savovića i Vasilija Adžića kojem je ovo bila posljednja utakmica u plavo-bijelom dresu.

Upravo ovaj tandem je kreirao akciju iz koje je stiglo izjednačenje u 51. minutu. Savović je započeo napad, Adžić lucidno asistirao Vukotiću koji je iskosa sa lijeve strane iz prve šutirao i zakucao loptu pod prečku gola Jezera. Na putu do mreže lopta je okrznula Ermina Imamovića i dodatno skrenula pa je golman Asanović bio bez šanse da odbrani ovaj udarac.

Jezero je ponovo moglo do vođstva samo šest minuta kasnije. Veliku grešku Vladana Adžića iskoristio je Petar Pavlićević izašao sam pred Domazetovića, odlučio da ga predribla i potom je pao, međutim sudija Miloš Bošković samo je odmahnuo rukom i pokazao da se igra dalje uprkos velikim protestima Plavljana. Na usporenom snimku ove situacije čini se da zaista Domazetović nije ni dodirnuo Pavlićevića.

Pao je tempo od tog momenta, nije bilo prilika ni na jednoj ni na drugoj strani. Fudbaleri Jezera počeli su da padaju fizički što je prouzrokovalo česte pauze zbog grčeva, ali je meč fenomenalnim slobodnjakom riješio Despotović.

Srpski napadač je u 86. minutu namjestio loptu sa nekih 19 metara i perfektno zatresao mrežu nemoćnog Asanovića.

Do kraja meča nije bilo uzbuđenja iako je sudijska nadoknada bila čak šest minuta, a zapravo je potrajala čak 10. Čini se da su fudbaleri Jezera ostali bez goriva u samoj završnici pa nisu ni imali snage da ozbiljnije ugroze Domazetovića.