LIGA KONFERENCIJE / OSMINA FINALA

Dinamo pregoreo na Tumbi

Juče su navijači Paoka prijetili igračima i treneru svog kluba, da “moraju” da pobijede Dinamo, a izgleda da je to motivisalo grčkog predstavnika.

Dva gola prednosti donio je Dinamo u Solunu, ali je uspio da ih katastrofalnim poluvremenom poništi, i ne samo to, već da dovede sebe u situaciju da juri gol razlike u drugih 45 minuta. Krajnji rezultat iznosio je velikih 5:1 za Paok.

Zemljotres na Tumbi pokrenuo je bivši fudbaler Čelsija Abdul Raman Baba golom u 27. minutu. Zatim je gol za egal u ukupnom skoru domaćinu poklonio Petar Sučić kojeg je lopta okrznula nakon udarca Konstantinosa Kulirakisa, da bi Brendon Tomas u 41. postigao i gol za prednost Paoka.

Anemično, bez krvi i želje, tako se može opisati igra Dinama u prvom dijelu.

U nastavku Dinamo je oživio sebe već poslije četiri minuta igre golom Arbera Hodže. Krenuo je Dinamo ofanzivno ali jednostavno nisu pronalazili pukotinu u protivničkom šesnaestercu.

Mirisalo je na produžetke, sve do 73. minuta kada je mrežu za domaćina tresao Kulirakis za 4:1. Držali su igrači Paoka nakon gola loptu, a tačku na i stavio je sa 11 metara srpski reprezentativac Andrija Živković. Ranije je penal skrivio Josip Mišić.

Igralo se šest minuta nadoknade, ali šok iz prvog poluvremena i dalje je držao Zagrepčane koji nisu mogli dalje dalje od osmine finala.

Ostali rezultati (18:45):

PAOK* – Dinamo Zagreb 5:1

Abdul Raman Baba 27, Sučić (autogol) 33, Tomas 41, Kulirakis 71, Živković 88 – Hodža 49

Fenerbahče* – Union Sen Žiloa 0:1