Đilardino vratio Đenovu u Seriju A

Navijači Đenove slave povratak u Seriju A. Foto: Nicolas Morassutti\LiveMedia\DeFodi Images/Pixsell

Godinu dana trebalo je Đenovi da vaskrsne i vrati se tamo gdje joj je objektivno i mjesto – u Seriju A.

Dva kola prije kraja “grifoni” su obezbijedili minimalno drugo mjesto, a ključna je bila pobjeda nad Askolijem 2:1 na svom Luiđi Feraris stadionu.

Ekipa Alberta Đilardina, bivšeg igrača kluba, poveo je u 16. minutu, a strijelac je nakon kornera bio defanzivac Matija Bani. Đenova je, u sjajnom ambijentu, nastavila da pritiska goste, a novi gol ganjala je do 63. minuta. Odbijenu loptu gostiju na drugu stativu dočekao je prekaljeni hrvatski vezista Milan Badelj i zakucao je u mrežu za 2:0 i let prema Seriji A.

Tri minuta kasnije devetostruki šampion Italije imao je najbolju priliku za 3:0. Međutim, golman Askolija Nikola Leali prvo je odbranio udarac Masima Kode, a potom još jednom zaustavio napadača domaćih. Koda je tako ostao na 10 postignutih golova u Seriji B.

Istovremeno, Askoli se vratio već u 68. minutu golom Davide Marsura. Ipak, Đenova je uspjela da zadrži vođstvo i 20. pobjedom u sezoni kruniše svoj povratak u elitu kalća.

Lider Frozinone, koji vodi Fabio Groso, uz Đilardina još jedan član šampionske Italije sa Mundijala 2006, obezbijedio je plasman u Seriju A te ima četiri boda više od Đenove. Sa druge strane, Askoli ostaje u borbi za sedmo i osmo mjesto, koje vodi u plej-of za Prvu ligu.