Engleski osvajač, Hari Kejn

Borusija Dortmund je poslednji put slavila protiv Bajerna četvrtog avgusta 2019. godine. Nakon toga odigrali su ravno 11 mečeva ljuti rivali, a situacija se nije promijenila. U 11. kolu Bundeslige Bajern je u gostima savladao Borusiju 4:0.

Slagali bi ako bi rekli da nakon deset minuta nije bilo sve riješeno. Već u trećem minutu meča na centaršut Liroja Sanea, Dajo Upamekano postiže pogodak za šok na Vestfalenu, da bi četiri minuta nakon toga nakon školske kontre u režiji Sanea, Leona Gorecke i Harija Kejna koji je bio egzekutor meč gotovo bio riješen.

U drugom poluvremenu nešto bolja igra domaćina, ali nedovoljno da se savlada svježi Manuel Nojer. Na nova uzbuđenja čekao se finiš meča, a za njih je bilo zaduženo ljetošnje pojačanje.

Prvo je Kejn postigao gol u 72. minutu za 3:0, da bi het-trik potpisao u dubokoj nadoknadi za ubjedljivu pobjedu Bavaraca.

Kejn je u poslednje tri utakmice u Bundesligi upisao sedam golova, odnosno ukupno 15 u sezoni u deset mečeva i tako oborio rekord prvenstva. Nekadašnji igrač Šalkea Klaus Matišek bio je rekorder sa 13.