PREMIJER LIGA 24.KOLO

Finišer Mektominej

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Aston Vilu 2:1 u uzbudljivom meču na Vila parku u okviru 24. kola engleske Premijer lige.

Junajted je bio bolji rival od samog starta, a to je na naplatu došlo već u 17. minutu kada je u skoku najviši bio Hari Megvajer koji je prebacio loptu do Rasmusa Hojlunda koga ovoga puta niko nije mogao da zaustavi.

Sa 21 godinom i sedam dana, Hojlund je drugi najmlađi igrač koji je u Premijer ligi tresao mrežu na pet vezanih utakmica.

U 67. minutu domaći dolaze do izjednačenja golom Daglasa Luiza, i nakon toga isti fudbaler imao je par šansi da savlada Andre Onanu ali mu to nije pošlo za rukom.

Mančester je ponovo morao da krene silovito ne bi li protiv direktnog konkurenta u borbi za Evropu uzeo tri boda. Igrao se 86. minut kada je, uz malo sreće, Skot Mektominej dobro skočio nakon centaršuta i glavom posalo loptu u mrežu za konačnih 2:1.

Nakon 24 odigrane utakmice Junajted ima 41 bod i nalazi se na šestoj poziciji. Pet bodova više ima Vila koja je u zoni Evrope.