Impresivno proljeće Velizara Janketića – 8 golova na 17 utakmica

Velizar Janketić jedan je od fudbalera koji je obilježio drugi dio sezone, FOTO: FSCG

Teška sezona za Rudar. Nijesu “minersi” kroz ligaški dio takmičenja uspjeli da iskopaju put do opstanka, suočili su se sa provalijom baraža i prvih 45 minuta na Zlatici protiv Koma izlgedali anemično, bezidejno, rastrzano…Svjetlo na kraju tunela u drugom poluvremenu pronašo je Velizar Janketić i obezbijedio Pljevljacima, s obzirom na prikazano, odličan rezultat (1:1) pred revanš koji se u subotu igra pod Golubinjom.

<<< Kom dobar dok je imao snage – Janketić je fudbaler sjajnog osjećaja za gol

Talentovani 26-godišnji dribler, instikta za gol poput najubojitijih napadača, nastavio je da nadograđuje impresivnu statistiku tokom drugog dijela sezone. Nije su se za Janketića složile kockice u Dečiću, vratio se Rudaru i na 17 proljećnih utakmica osam puta pronašao put do mreže! Najbolji je strijelac pljevaljskog tima, ističe se i među vezistima, jer je računajući ovaj pogodak prestigao Vojina Pavlovića iz Jezera i francuskog majstora Sutjeske – Važdija Salija, a izjednačio se sa Arsenalovim Hulijom Montenegrom.

“Nijesmo se snašli u prvom poluvremenu na Zlatici. Nijesmo navikli na sparno vrijeme, teško je bilo za igru, a i poremetile su nas povrede Miloša Bakrača i Ivana Bojovića – totalno je Kom dominirao u prvom poluvremenu”, priznaje Janketić, nekadašnji fudbaler Zlatičana, koji je prve seniorske minute upisao u dresu Budućnosti, a potom nastupao i za Petrovac.

Janketić i Đuričković na meču pod Golubinjom, FOTO: FSCG

Uvijek je Janketić u službi tima, ali statistika pokazuje da mu na individualnom nivou nedostaje pogodak kako bi izjednačio najbolji učinak karijere. U sezoni 2019/20, baš u dresu Rudara, potipisao je devet ligaških golova na 25 susreta.

“Mislim da ćemo u Pljevljima pokazati totalno drugačije izdanje nego što je to bio slučaj u prvom meču. Siguran sam da ćemo uz dobru igru i rezultat zasluženo sačuvati prvoligaški status”, prenosi nam Janketić.

Još nijesu poznat status Bakrača i Bojovića koji su prinudno napustili teren protiv Koma, odavno nema povrijeđenog kapitena Miloša Zečevića, pa je već sada jasno da Janketića i mlade fudbalere Rudara čeka Sizifov posao protiv izuzetno motivisanog Koma.