NEROAZURI SE VRATILI POBJEDAMA

Inzagi izveo postavu sa najviše Italijana u poslednjih 20 godina

Fudbaleri Intera su se nakon remija sa Empolijem vratili na pobjednički kolosijek. Neroazuri su u poslednjem meču 30. kola Serije A na “Đuzepe Meaci” savladali Empoli 1:0.

Simone Inzagi je utakmicu počeo sa sedam italijanskih igrača, što je prvi put nakon 20 godina da u startnoj postavi Internacionalea bude toliko domaćih fudbalera. U prethodne dvije decenije, klub iz Milana je samo četiri puta nastupio sa šest Azura u startnoj postavi, poslednji put 30. aprila prošle godine protiv Lacija.

Inter je počeo jako, Lautaro Martinez je već u 3. minutu zaprijetio, Elija Kaprile odbranio.

Golman Empolija nije ništa mogao da uradi samo minut kasnije. Alesandro Bastoni je centrirao nisko, Federiko Dimarko iz prve sa centralne pozicije pogodio malu mrežu.

Inter je i nakon gola nastavio sa atacima. Bastoni je pogodio stativu, Nikolo Barela u 52. minutu neometan sa 15 metara šutirao pored stative, dok je u 65. minutu Bartoš Berežinski u poslednjem momentu, klizećim startom izbio loptu u korner nakon udarca Benžamana Pavara.

Golmanu Intera, Emilu Auderu zaprijetio je samo Razvan Marin topovskim udarcem sa distance, pod prečku. Čuvar mreže domaćih izbacio je loptu u korner.

Konačan rezultat postavio je Aleksis Sančez, samo četiri minuta nakon što je ušao u igru. Denzel Damfriz je poslao loptu po zemlji na peterac gdje je usamljeni Čileanac poslao u mrežu.