Internacional do tri boda nakon velikog peokreta

Pobjede Podgorice i Internacionala (Foto: FSCG)

Internacional je utakmici punoj preokreta savladalo Igalo (3:2), Podgorica je takođe odbranila prednost domaćeg terena protiv Grblja (3:0), dok su Otrant i Lovćen podijelili bodove 0:0 u prvim utakmicama subotnjeg programa 13. kola Druge lige.

Izuzetno uzbudljivo je bilo u duelu Internacionala i Igala na terenu trening kampa Fudbalskog saveza Crne Gore – 3:2 (1:2).

Domaći su poveli u 10. minutu golom sa distrance Kenana Orahovca, koji ide na dušu i golmana Hercegnovljana, Aleksandra Kolinovića.

Radost debitanta u Drugoj ligi trajala je samo četiri minuta, pošto je Andrija Vujičić izjednačio rezultat, a zatim samo minut kasnije, iz drugog pokušaja preokrenuo na 1:2. Vujičić je prvo glavom pogodio prečku, ali mu se lopta vratila na glavu nakon a iz drugog pokušaja nije pogriješio.

Uslijedilo je zatišje od 50 minuta, da bi nakon prodora Boška Dujovića, Nikola Ukšanović sačekao jedan odbitak na ćošku šesnaesterca i iz prve pogodio za novo izjednačenje.

Samo tri minuta kasnije solo akcija i prelijep pogodak Đorđa Mujovića. Kapiten Internacionala je krenuo u kontru, kao vjetar prošpartao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac, lažnjakom zavezao u čvor defanzivce Igala i poslao loptu u mrežu za preokret i konačnih 3:2.

Podgorica je rutinski pobijedila Grbalj 3:0 (2:0).

Mrežu gostio načeo je Komija u 31. minutu, poslije pravog karambola u šesnaestercu ekipe iz Radanovića. Prednost domaćih udvostručio je Anđelko Jovanović u finišu prvog poluvemena rutinskom realizacijom najstrože kazne. Konačnih 3:0 postavio je svojim drugim golom Komija, udarcem glavom, nakon centaršuta Jovanovića iz slobodnog uzdarca sa lijeve strane.