Istorijska tri boda Internacionala, veliki preoket Iskre na krilima Gajića

Vukčević donio istorijska tri boda Internacionalu (foto: FSCG)

Fudbaleri Internacionala ubilježili su u 5. kolu prvu pobjedu u Drugoj ligi. Podgoričani su na stadionu “Braće Velašević” u Danilovgradu savladali nakon preokreta Grbalj 2:1 (0:1).

Gosti iz Radanovića su poveli u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena preko Marka Đukanovića.

Nakon odmora je uslijedio preokret. Haruka Kimura je u 57. minutu iskoristio amatersko ispucavanje domaćih, presjekao pas i sa ivice šesnaesterca pogodio rašlje za 1:1.

Igrao se 67. minut kada je Igor Vukčević dobro ispratio akciju svog tima i sa pet metera donio potpuni preokret nominalnim domaćinima.

Preokret je viđen i u Ulcinju, gdje je Otrant ispustio dva gola prednosti protiv Iskre 2:3 (2:0).

Heroj utakmice bio je Vlado Gajić, strijelac het-trika.

Domaći su poveli već u šestom minutu. Marko Burzanović je ubacio loptu po zemlji, Anđelo Rudović šutirao, Nikola Radović odbio, a odbitak Miloš Mugoša zakucao u mrežu. Na 2:0 je u 23. minutu povisio Anđelo Rudović novim evrogolom sa ivice šesnaesterca.

Sudija Savo Vujović je u drugom poluvremenu dosudio dva jedanaesterca za Danilovgrađane. Oba je u gol pretvorio Vlado Gajić u 48. i 62. minutu.

Napadač Iskre je u 85. minutu iz kontranapada postigao treći gol i donio drugu vezanu pobjedu ponosu Bjelopavlića.