2. CFL / 21. KOLO

Izlazak iz krize na DG areni

Nakon dva neriješena duela u jesenjem dijelu šampionata, konačno imamo pobjednika u trećem ovoseznoskom duelu između Podgorice i Internacionala. Domaćin je slavio na DG areni 2:1, u 21. kolu Druge crnogorske fudbalske lige i prekinuo niz od tri meča bez pobjede.

Navikli su ovi rivali da igraju tvrde utakmice, bez puno prilika, ali današnji meč pokazao je suprotno.

Igrao se otvoren fudbal na obije strane, a prvi do vođstva došli su igrači Podgorice kada je prazan prostor “osjetio” Kristijan Radunović, poslao loptu u peterac, a na istu se poklonio Nikola Pavlićević i postigao prvi gol na meču, a svoj četvrti u sezoni.

Drugo poluvrijeme otvorio je pogodak Internacionala nakon samo dva minuta igre. Upotrebljiv centaršut sa lijeve strane dobio je Tomo Šoć i efektno smjestio loptu u mrežu za poravnanje.

Nakon primljenog gola domaćin je ponovo preuzeo inicijativu, što je iznenadilo goste, a individualni kvalitet Marka Vračara ispada da je presudio meč.

Sjajno je Vračar probio po desnoj strani, ušao u 16 metara i iz gotovo mrtvog ugla gađao dalji ugao, a lopta se od stative otkotrljala u mrežu za konačnih 2:1.

Nakon 21. kola Podgorica juri za vodećim dvojcem i ima 39 osvojenih bodova, dok Internacional ima 19 i moraće da se pomuči kako bi izborio opstanag u drugoligaškom karavanu.

Bokelj – Iskra 3:0