BARAŽ ZA POPUNU 1. CFL

Jedinstvo se bolje snašlo na potopljenoj DG Areni

U drugom meču baraža za popunu 1. CFL fudbaleri Jedinstva poslije preokreta savladali su Podgoricu, 3:1, i imaju veliku prednost pred revanš u Bijelom Polju.

Prvi udarac zadao je domaći tim preko Takerua Komije. U 15. minutu omaleni Japanac promiješao je odbranu Jedinstva, prošao pored dva defanzivca i na kraju efektno “bocnuo” loptu kraj golmana Gorana Akovića.

Međutim, Bjelopoljci su uzvratili samo tri minuta kasnije. Danis Kolić je solo prodorom pocijepao odbranu Podgorice i kada se činilo da će mu lopta pobjeći, uklizao je i krajnjim naporom poravnao rezultat na 1:1.

Veliku priliku da Podgoričanima vrati vođstvo imao je Komija u 33. minutu. Izbio je sam pred golmana Akovića ofanzivac domaćih, pokušao je da driblingom zaobiđe čuvara mreže Bjelopoljaca koji je pročitao njegovu namjeru i uspio da mu nogom skloni loptu.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Sead Dacić je odličnim udarcem sa skoro 30 metara izmamio uzdahe na stadionu, ali lopta je otišla tik iznad prečke gola koji je čuvao Petar Petrović.

Najveći protivnik i jednih i drugih u drugom poluvremenu bila je kiša i natopljeni teren stadiona DG Arene. Ipak, nešto bolje su se u takvim (ne)uslovima snašli gosti sa sjevera.

Pljusak u Donjoj Gorici. (Foto: FSCG)

U 63. minutu bili su jako blizu preokreta. Žarko Korać je izveo slobodan udarac, lopta se od živog zida vratila najboljem strijelcu u istoriji 1. CFL, raspalio je stameni Bjelopoljac sa nekih 18 metara, ali je prvo intervenisao golman Petrović, a potom je lopta završila i na stativi domaćih.

Međutim, ako su im se tada stativa i sreća osmijehnule u 74. minutu nisu. Brandao de Souza je ostao sam na ivici kaznenog prostora Podgorice, namjestio se i upravo od stative pogodio.

Vjerovatno i sve dileme u ovom dvomeču u 86. minutu riješio je strijelac prvog gola za Jedinstvo, Kolić. Šutirao je sa 20 metara i vrlo preciznim udarcem po zemlji pogodio malu mrežu za velikih 3:1.

U 88. minutu viđena je i posljednja prilika na meču. Miloš Vračar je šutirao u nadi da smanji zaostatak Podgorice na 3:2, ali je golman Aković odlično intervenisao još jednom.

Otrant Olimpik – Mladost Lob.bet 1:0