Jezero i Mornar sigurni – “nula” na Starom aerodromu

Danas je odigrana 34. runda 1. CFL. Pobjede su odnijele ekipe Jezera i Mornara, dok su Arsenal i Dečić remizirali.

U primorskom derbiju Petrovca i Mornara na stadionu “Mitar Mićo Goliš” uspješniji su bili gosti iz Bara – 1:0. Ključni momenat dogodio se u 39. minutu kada su fudbaleri Mornara krunisali inicijativu koju su imali.

Kapiten Barana, Aleksandar Vujačić presjekao je jedno dodavanje odbrambenih fudbalera Petrovca, ušao u kazneni prostor domaćih i asistirao Ćetkoviću koji je sigurno pogodio.

Sa druge strane u Beranama se igrao derbi začelja. Jezero je ugostilo Iskru i pobjedom (2:0) dodatno “zakucalo” Danilovgrađane za dno tabele. Niz od dva uzastopna poraza ekipe iz Plava prekinuli su kapiten, Edis Redžepagić u 40. minutu i golom Vojina Pavlovića sa bijele tačke u 84. minutu.

Iskra je u 81. minutu ostala i sa igračem manje.

Arsenal i Dečić su remizirali rezultatom 0:0. Imala je ekipa iz Tuzi inicijativu, međutim nisu uspjeli da je materijalizuju. Sada su oba kluba na diobi trećeg mjesta zajedno sa timom Jedinstva sa po 47 utakmica.