OLIMPIJAKOS NOSI MINIMALAC U ISTANBUL

Joveta strijelac, njegovi saigrači morali bolje

Olimpijakos, Stevana Jovetića nosi u revanš četvrtfinala Lige konferencija u Istanbul minimalnu prednost, a mogao je već na svom stadionu da obizbijedi polufinale najmlađeg evropskog klupskom takmičenja – 3:2 (2:0).

Selektora Crne Gore, Roberta Prosinečkog, može da raduje odlična forma Jovetića. Kapiten Hrabrih sokola je proteklog vikenda bio strijelac u pobjedi Olija u šampionatu Grčke protiv Arisa (3:0) i večeras protiv najpopularnijeg turskog kluba. Jojo je na terenu stadiona Jorgos Karaiskakis proveo nešto više od 81 minut.

Pirejci su poveli već u 8. minutu.

Poigravali su golman Fenera, Dominik Livaković i Čaglar Sojunču. Iskusni štoper se odlučio za poprečni pas, Konstantinos Fortunis presjekao i sa dvadesetak metara pogodio malu mrežu.

U 27. minutu je nakon kornera, David Karmo nadskočio sve rivale, snažno šutirao glavom pod prečku, Livaković izvadio.

Hrvatski čuvar mreže ipak ništa nije mogao pet minuta kasnije. Strijelac prvog gola, Fortunis, proigrao je Jovetića na lijevoj strani, naš as “probio” golmana crno-žutih.

Kanarinci su zaprijetili tek u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Prvo je Irfan Kahveči iz slobodnog udarca pogodio spoljni dio mreže. Nekoliko trenutaka kasnije Rade Krunić je ispalio “projektil”, Konstantinos Colakis paradom odbio loptu.

Počeli su gosti drugo poluvrijeme kao i prvo, kardinalnom greškom. Na njihovu streću, Livaković je odbranio udarc Ajuba El Kabija po zemlji.

Nisu imali rješenje gosti za visoki presing Legendi ni u 57. minutu. Ovog puta im nije bilo spasa. Čikinjo je preciznim udarcem po zemlji povisio na 3:0.

Domaći su se nakon toga povukli, umjesto da dotuku protivnika koji se, bokserskim rečnikom, nalazio na konopcima.

Prvo je pokušao Brigt Osaji-Samjuel u 61. minutu. Colakis je bio siguran. Tri minuta kasnije je Sebastijan Šimanski pokušao glavom – pored stative.

Pritisak ekipe Ismaila Kartala urodio je plodom u 67. minutu, kada je Panajotis Recos bespotrebno u svom kaznenom prostoru oborio Osaji-Samjuela. Tačnije, grčki reprezentativac je zakasnio sa klizećim startom, Nigerijac je već centrirao i nije bio opasnost po gol domaćih.

Siguran realizator najstrože kazne bio je kapiten reprezentacije Srbije, Dušan Tadić.

Novi šok za domaće navijače uslijedio je sedam minuta kasnije.

Poslije centaršuta Ferdija Kadioglua, Šimanski je produžio loptu do Kahvečija koji je rutinski upakovao u mrežu.

Za razliku od utakmice u grčkoj luci, u Češkoj siromašna fudbalska predstava. Viktorija Plzenj i Fiorentina su odlučili da u Firenci riješe ko će u polufinale – 0:0.

Pravu fudbalsku uspavanku prekinuo je Matej Vidra u 24. minutu, udarcem po zemlji koji je završio tik pored dalje stative.

Viola je uzvratila u 51. minutu. Udarac Lukasa Bertrana iskosa u bliži ugao odbranio je, uz dosta muke, nesigurni Martin Jedlička.

To je praktično bilo sve vrijedno pomena na Dosen areni.

Olimpijakos – Fenerbahče 3:2 (2:0)