LIGA KONFERENCIJA

Kaneko odveo Dinamo u osminu finala

Fudbaleri Dinamo Zagreba plasirali su se u osminu finala Lige konferencija, pošto su na Maksimiru remizirali sa Betisom 1:1. Modri će nastaviti evropski put zbog minimalnog trijumfa u prvom meču u Sevilji.

Gosti su prvi poveli, i to 38. minutu. Zaspala je odbrana Zagrepčana, Aitor Roibal je imao puno prostora na desnoj strani, ubacio je loptu po zemlji u srce peterca, a pojačanje Betisa iz Galatasaraja, Sedrik Bakambu petom postigao gol.

Pogodak, ispostaviće se, vrijedan prolaska za tim Sergeja Jakirovića postigao je Takuro Kaneko u 59. minutu. Arber Hodža je prošao po lijevoj strani, ubacio loptu po zemlji na peterac, gdje je Japanac između dva čuvara poslao u mrežu.

Servet je nakon remija na svom terenu, eliminisao favorizovani Ludogorec u Bugarskoj – 0:1. U Razgradu je presudio gol Timoti Konjata, već u 6. minutu meča. Klod Gonsalveš je uradio nešto što se nikad ne radi. Pod pritiskom protivničkih fudbalera, vratio je pas unazad, Konjat je prihvatio loptu, ušao u šesnaesterac i zratresao mrežu.