KOPA AMERIKA / GRUPA D

Kolumbijski mit traje, Brazil bez Vinija u vatrenom četvrtfinalu

Brazil nije uspio da sruši mit Kolumbije u trećem kolu grupe D Kopa Amerike.

Derbi za prvo mjesto završen je bez pobjednika 1:1, čime su Kolumbijci osvojili prvo mjesto i zakazali četvrtfinalni duel sa Panamom te istovremeno poslali Brazilce na Urugvaj. I to bez Vinisijus Žuniora, koji je zaradio parne kartone…

Cup tree provided by Sofascore

Uzalud je Rapinja u 12. pogodio iz slobodnog udarca za vođstvo Selesaoa, jer je Danijel Munjoz pogodio za konačni remi u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Time su Kafeterosi produžili nestvarni niz bez poraza, koji traje od 22. 2. 2022. godine.

Od tada je Kolumbija vezala 26 utakmica bez kapitulacije, uz 20 pobjeda i šest remija. Šteta što se ovog ljeta ne igra Svjetsko prvenstvo, jer bi Kolumbijci bili prava napast za sve suparnike. No, svakako će biti paklen protivnik svima u završnici Kopa Amerike, čiji je trofej osvojila jednom – 2001. godine.

U drugoj, manje važnoj utakmici grupe D, Kostarika je pobijedila Paragvaj 2:1 i pirovim trijumfom završila takmičenje, dok će Paragvajci pokušati što prije da zaborave ovogodišnje izdanje južnoameričkog fudbalskog koktela, koji im je definitivno presjeo.