Košmaran kraj Arsenalove evropske epizode

Fudbaleri Arsenala su sanjali prolaz ali su na kraju košmarno završili kratku evropsku epizodu. Debitanti na međunarodnoj sceni su nakon dobrih 1:1 u prvom meču u Jerevanu, pretrpjeli težak poraz na “DG areni” od Alaškerta 1:6 (0:2) u revanšu prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Čas fudbala u Donjoj Gorici držao je napadač jermenskog predstavnika, Agdon, strijelac tri gola.

Tivćani su dobro stajali na terenu tokom prvih pola sata igre, mogli i do vođstva u 19. minutu, kada je Jovan Mirković šutirao sa desne strane, lopta došla do Hulijana Montenegra u srcu šesnaesterca, Argentinac je nije dobro primio i na kraju je slabijom desnom nogom poslao u spoljni dio mreže.

Strijelac jedinog gola za Arsenal u prvom meču se našao u prilici i u pretposlednjem minutu prvog poluvremena, nakon šuta Boban Đorđevića i lošeg prijema Taron Voskanjana. Golman gostiju Ognjen Čančarević je međutim bio brži od Montenegra.

Šansa Montenegra iz 19. minuta (foto: Dejan Lopičić)

Period od 29. do 45. minuta obilježile su velike greške domaćih, dominacija i dva gola Jermena.

Ređale su se kao na traci šanse Džeisona Rasinesa i Robinsona Floresa. Ekvadorac i Venecuelanac u dva navrata su nakon što su izigrali visoko postavljenu odbranu šutirali tik pored stative.

Precizniji je bio Agdon. Nakon greške iskusnog Radula Živkovića na sredini terena, Brazilac se našao oči u oči sa Dušanom Puletićem i doveo Alaškert u vođstvo. Golman Tivćana se istakao u 44. minutu kada je odbranio zicer Agdonu, nakon odličnog centaršuta Rusa Vitalija Ustinova. Treći dvoboj Puletića i Brazilca je međutim pripao napadaču. Agdon je majstorski u šesnaestercu okrenuo kapitena Arsenala, Ćetka Manojlovića i udvostručio prednost ekipe iz Jerevana u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Šta tek napisati o minijaturi Brazilca u trećem minutu drugog poluvremena. Rus David Kurtsidze je sa lijeve strane prograo Agdona, koji je lažnjakom poslao oba štopera domaćih na travu i upakovao loptu u mrežu kompletiravši het-trik. Brazilac je deset minuta kasnije napustio teren “DG arene”.

Počasni gol za ekipu Zorana Tripkovića postigao je Đorđević glavom u 58. minutu, na centaršut Živkovića.

Bio je to samo bljesak Arsenala. Jermeni su ubrzo nastavili da pletu mrežu oko gola Puletića. Levan Kutalija je u 72. minutu pogodio stativu, a Rasines 120 sekundi kasnije iskoristio zbunjenost domaćih fudbalera nakon prekida da kao na terminu povisi na 1:4.

Puletić je u finišu odbranio zicere Karenu Nalbandijanu i Kutaliji, ali nije mogao ništa u drugom i četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

U 90+2. minutu je lopta prešla preko noge Serobu Grigorjanu i prevarila čuvara mreže Arsenala, dok je u poslednjoj sekundi meča Anan Mensa postavio ubjedljivih 1:6.