“Krstović me podsjeća na Pipa Inzagija”

U Lećeu su oduševljeni Krstovićem. Foto: LaPresse / Sipa USA / Pixsell

Nikola Krstović bio je veoma blizu da i u četvrtoj vezanoj utakmici postigne gol za Leće u pobjedi nad Đenovom (1:0) u 5. kolu Serije A.

Crnogorski napadač imao je tri prilike i doslovno su ga centimetri dijelili od novog pogotoka. U prvom poluvremenu je dva puta glavom poslao loptu malo iznad prečke te pored desne stative, dok su u drugom dijelu njegove spektakularne makazice završile malo pored gola.

Iako je gol izostao, trener Lećea Roberto D’Aversa pohvalio je Krstovića i uporedio ga sa čuvenim, legendarnim Filipom Inzagijem.

“Svaka lopta koja uđe pred gol je njegova. Po tim karakteristikama me podsjeća na Pipa Inzagija. Nikola je kompletan, učestvuje u razvoju igre i veoma je jak. Klub je regovao sjajno što ga je doveo u Leće. Međutim, ostajemo nogama čvrsto na zemlji”, rekao je strateg Lećea.

Krstović je po izlasku iz igre u 87. minutu dobio ovacije navijača Lećea, koji su već poludjeli za crnogorskim golgeterom.