BUNDESLIGA - 17. KOLO

Leverkuzen prvi put primio gol iz kontre, pa preokrenuo

Neuništivi Bajer Leverkuzen je nakon preokreta savladao RB Lajpcig u gostima sa 3:2 (0:1) u derbiju 17. kola Bundeslige i zadržao prvu poziciju.

Bikovi su poveli već u sedmom minutu, kada je Ćavi Simons primio loptu u šesnaestercu, pimplao, a zatim je iz okreta poslao uz stativu.

Farmaceuti su izjednačili preko Nejtana Telje u 47. minutu. Alehandro Grimaldo je oštro ubacio loptu po zemlji sa lijeve strane, Patrik Šik je uklizao u srcu peterca, nije došao do iste, ali zato jeste Nigerijac na drugoj stativi.

Luis Openda je iz kontranapada u 56. minutu vratio prednost na stranu domaćih. Slabo su izabranici Ćabija Alonsa izveli korner, Simons je povukao napad, proigrao Danija Olma, španski reprezentativac nesebično uposlio Belgijanca koji je snažnim udarcem zatresao mrežu.

Bio je to prvi primljeni gol iz kontre Leverkuzena u tekućoj sezoni.

Apotekari se međutim ne predaju pod vođstvom Alonsa.

Džonatan Tah je 63. minutu bio najviši u skoku poslije kornera Jonasa Hofmana i poravnao na 2:2, da bi Pjero Hinkapi u prvom minutu sudijske nadoknade vremena uletio na drugu stativu poslije kornera Grimalda i donio potpuni preokret i tri boda Apotekarima.