Lovćen nadigrao Internacional, Otrant i Podgorica se vratili pobjedama

Odigrane su prve četiri utakmice šeste runde 2. CFL.

U prvom meču koji je počeo u 16.30h Igalo je na stadionu Solila savladalo Grbalj u primorskom derbiju sa 2:1. Domaći su poveli u 46. minutu golom Andrije Vujičića. Poravnao je u 73. minutu Milan Damjanović, da bi pobjedu Igalu donio Stefan Vico devet minuta prije kraja sa bijele tačke.

Od 19 časova odigrano je čak tri meča.

Na terenu trening kampa FSCG-a Lovćen je ugostio ekipu Internacionala i slavio sa 1:0. Navijači najstarijeg kluba u Crnoj Gori ispunili su tribinu i zdušno bodrili svoj tim.

Jedini pogodak viđen je u 35. minutu, a strijelac je bio Benjamin Kacić.

Zanimljivo, meč su poslije treninga Budućnosti ispratili i fudbaleri šampiona Crne Gore, Petar Grbić i Vladan Adžić.

Na Zlatici Otrant je bio bolji od Koma – 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je u 40. minutu Anđelo Rudović. U 64. minutu izborio je penal za svoj tim, ali je kazneni udarac Miloša Krkotića odbranio golman Koma, Vlado Vojinović.

Ulcinjani su ovom pobjedom prekinuli niz od tri meča bez trijumfa.

I treći meč u ovom terminu, Iskra – Podgorica završen je sa samo jednim golom u mreži i to gostiju. Nekadašnji napadač Crvene zvezde, Petar Orlandić, pogodio je u 73. minutu i donio važnu pobjedu za Podgoricu koja nije znala za trijumf još od druge runde.

U posljednjem meču ovog kola od 20 časova snage su odmjerili Bokelj i Berane, a Kotorani su slavili sa 3:2.