Čarolija Lige šampiona: Golman Lacija sa zvukom sirene pogodio u okršaju Marušića i Savića

Provedel postiže gol protiv Atletika. Foto: Lacio

Četiri domaće, jedna gostujuća pobjeda i jedan nevjerovatan remi bilans su prve večeri grupne faze Lige šampiona u terminu od 21 sat.

Duel Stefana Savića i Adama Marušića, koji su oodigrali cijeli meč na rimskom Olimpiku, završio je bez pobjednika 1:1 u dvoboju sa nesvakidašnjom završnicom. Atletiko je poveo u 29. minutu – Pablo Barios je opalio sa distance, a lopta uz devijaciju Daičija Kamade završila u mreži za vođstvo.

Kolčonerosi su tokom cijele večeri branili rezultat, ali su poklepli sa zvukom sirene. I to zahvaljujući golmanu Ivanu Provodelu. Kralj asistencija Luis Alberto ubacio je posljednji centaršut u kazneni prostor, a italijanski golman u stilu rasnog golgetera pobjegao odbrani gostiju i glavom senzacionalno matirao kolegu Jana Oblaka u 95. minutu za remi.

Navijači Lacija s oduševljenjem su dočekali Dijega Simeonea, koji je nosio nebeskoplavi dres od 1999. do 2003. Argentinac se zahvalio i potom na ludi način ostao bez već viđene pobjede na svom nekadašnjem stadionu.

U drugoj utakmici grupe E Fejnord je sa dva igrača više u evropskom klasiku riješio Seltik 2:0 na svom Tiganju u Roterdamu. Kelvin Stengs sjajno je načeo Kelte iz slobodnog udarca u nadoknadi prvog poluvremena, a konačni trijumf potvrdio je Iranac Alireza Džahanbahš na 15-ak minuta prije kraja.

PSŽ RIJEŠIO DORTMUND

Pari Sen Žermen je opravadao ulogu favorita i pobjedom nad Borusijom Dortmund 2:0 osvojio premijerna tri boda u grupi F. Nakon stative Vitinje u prvom poluvremenu, Kilijan Mbape je u 49. iz penala promijenio tok utakmice, a Ašraf Hakimi postavio konačan rezultat u 58. minutu.

U prvoj utakmici grupe, Milan je remizirao bez golova sa Njukaslom na San Siru.

ŠAMPION OKRENUO HRABRU ZVEZDU

Uprkos šokantnom vođstvu na Itihadu, borbena i hrabra Crvena zvezda položila je oružje pred Mančester sitijem – 3:1. Poslije preživljene prečke Erlinga Halanda u 25. minutu te čak 22 udarca na gol aktuelnog vladara Evrope, srpski šampion poveo je u iz prvog šuta na gol u nadoknadi prvog dijela – zicer je iskoristio Osman Bukari.

Ipak, već na startu drugog poluvremena sastav Pepa Gvardiole je izjednačio preko Julijana Alvareza u 47. Svjetski šampion donio je preokret u 60. minutu i to zahvaljujući amaterskoj grešci golmana Omrija Glazera, koji je želio da boksuje lopti i doslovno je promašio tokom slobodnog udarca, a ona završila u mrežu.

Završnih 3:1 postavio je junak Sitija iz Istanbula – Rodri.

U premijernom susretu grupe G, Lajpcig je kao gost riješio Jang Bojs u Bernu – 3:1.

ŠOU FELIKSA I GALENA

Barselona je pred svojim navijačima peticom 5:0 ispratila debitanta Antverpen i njegovog trenera Marka van Bomela, inače bivšeg igrača katalonskog kluba.

Briljirao je Žoao Feliks uz dva gola i asistenciju, dok su se u listu strijelaca upisali Robert Levandovski i Gavi, dok su gosti stigli da potpišu i jedan autogol.

Porto je u drugoj utakmici grupe H u Hamburgu savladao Šahtjor 3:1 i pečatirao uvodna tri boda. Susret je obilježio brazilski vezista Galeno, koji je veče obogatio s dva postignuta gola i jednom asistencijom za iranskog napadača Mehdija Taremija.