Matanović ostavio šampiona u trci za titulom

Novica Eraković (foto: FSCG)

Fudbaleri Sutjeske ne odustaju od šampionske titule i nastavljaju potjeru za ekipom Budućnosti. Nikšićani su u 34. kolu Prve lige savladali Rudar sa 2:1 (1:0).

Ekipa Nenada Brnovića je bila bolji rival većim dijelom susreta, pogotovo u prvom poluvremenu. Prijetio je Marko Matanović, prije nego što je Aleksandar Krstović načeo mrežu gostiju u 26. minutu. Sahli je izveo korner, Krstović bio najviši u skoku i doveo i dalje aktuelne šampione u vođstvo.

Stefan Radoičić je u 40. minutu imao idealnu priliku da izjednači rezultat, ali je Vladan Giljen skinuo zicer. Golman domaćih ipak ništa nije mogao da uradi tri minuta kasnije. Ognjen Gašević je prošpartao lijevom stranom, centrirao po zemlji, a Stefan Golubović proslijedio loptu u mrežu za 1:1.

Idealnu priliku da ponovo dođu u vođstvo, Nikšićani su propustili u 54. minutu. Tajron Konrad je namjestio zicer Sahliju, koji je šutirao pored stative.

Tri boda plavo-bijelima je donio Matanović preciznim udarcem po zemlji sa 17 metara uz samu stativu u 62. minutu.