Miodrag Radulović: Želje su ponekad ispred mogućnosti, ali je sportski vjerovati

Gol koji je Crna Gora primila u 94. minutu protiv Litvanije u Kanuasu (2:2) praktično je skrojio sudbinu naše reprezentacije u kvalifikacionom ciklusu za Evropsko prvenstvo. Najaviljvalo se šest bodova u septembru, a Hrabri sokoli mogu da osvoje maksimalno četiri, ukoliko sjutra (18.00h) savladaju Bugarsku na stadionu pod Goricom.

Selektor Miodrag Radulović vjeruje da će se ekipa vratiti na pravi kolosjek nakon teške utakmice i završnice u Litvaniji…

“Prevashodni cilj nakon onako šokantne završnice u Kaunasu je da fizički i psihološki vratimo ekipu. Mislim da ćemo uspjeti. Nakon blijedog prvog poluvremena, izmjene koje smo izvršili dale su rezultat. Međutim, i protivnik diktira tempo. Napadačka formacija sa četiri špica je dosta toga diktirala, a morali smo da rizikujemo. Sve smo dali za pobjedu. Apsolutno i dalje vjerujem u ekipu. Kad sam rekao da nijesmo takmičari, nijesam sumnjao u kvalitet, već način kako smo priveli utakmicu kraju. Nijesmo imali ni sportske sreće. Dešava se, nije smak svijeta. Trudićemo se od starta da budemo dobri sa Bugarskom. Pokušaćemo da nametnemo ritam. Biće i sistemske promjene, a sigurno ćemo imati 4-5 novih igrača”, poručio je Radulović.

<<< Stevan Jovetić: Bugarska je važna, imamo šansu da se vratimo u igru

Velika očekivanja pred svaki start kvalifikacija teret je sa kojim naša fudbalska reprezentacija očigledno ne može da se nosi…

“Stvorio se nepotreban pritisak. Stalno se to potencira, plasman, plasman…To nam negdje uvijek odzvanja. Vidjeli ste kakav kult ima nacionalni tim Litvanije, a daleko je od rezultata. Fudbal je živa materija, ne vodi se kao preduzeće ili neka firma. Dešavaju se situacije, pad koncentracije. Sve ćemo potisnuti u drugi plan, prevashodno sjutra želimo tri boda. Ujednačena je grupa i biće još rezultata iznenađujućih do kraja. Želimo da imamo šansu da se borimo do kraja. Akcenat je na Bugare, neće biti lako. Prva utakmica je bila egal, treba da uđemo kao u drugom poluvremenu u Kaunasu i vjerujem da sa tri boda možemo da se vratimo u igru”, govorio je na konferenciji kormilar Crne Gore.

Pod znakom pitanja je Vladimir Jovović koji je bio starter u Litvaniji…

“Nekoliko igrača ima problema nakon Litvanije. Vladimir Jovović osjeća posljedice udarca. Ekipu ćemo osvježiti. Očekujem jak ritam utakmice. Sportski je da želimo, da se nadamo. Želje su ponekad ispred mogućnosti, ali želimo i dalje”, rekao je Radulović.

Bugari su rasterećeni, imaju samo dva boda…

“Vjerovatno je njima lakše da igraju ležernije i komotnije. Mi ćemo pokazati da nam je veći motiv i želja, ali moramo da budemo strpljivi. Moramo da znamo kako da se ponašamo i postavimo kad imamo loptu i kad se branimo. Svakome smo napravili šansu. Bićemo snažni, strpljivi i nećemo da lutamo.”