Mornar stvorio dobru zalihu na putu prema opstanku

Barani nadomak opstanka u crnogorskoj eliti. Foto: FSCG

Mornar je u prvoj utakmici baraža pobijedio Berane 2:0 na Topolici i napravio veliki korak ka očuvanju prvoligaškog statusa.

Barani su tako produžili seriju od 14 utakmice bez poraza protiv suparnika sa crnogorskog sjevera, uz 10 pobjeda i četiri remija.

Tim Zorana Đuraškovića do prednosti je stigao već u sedmom minutu. Demir Škrijelj oduzeo je loptu, dodao na desnoj strani za Majkla Rodnija, a Milivoje Raičević ispratio ubacivanje i ugurao loptu u mrežu za vođstvo te potpisao svoj peti gol u sezoni.

Interesantno, Raičević je pogodio prvi put u ovoj godini.

Gosti su pokušali da se oporave od startnog šoka i vrate su u utakmicu. Umalo im je u tome asistirao Fatos Bećiraj, koji je u 15. minutu nespretnim potezom skoro postigao autogol nakon kornera. Na njegovu sreću, golman Stefan Popović bio je budan i u posljednji čas iščupao loptu pod samu prečku.

Potom je Berane u 33. minutu preko Lazara Stojanovića stiglo nadomak poravnanja. Ipak, njegov prizemni i dijagonalni udarac s desne strane završio je pored lijeve stative. Na odmor se otišlo uz minimalno vođstvo Barana.

U nastavku je Bećiraj majstorski, spoljnim efeom, proigrao Škrijelja, a on s desne strane iskosa zatresao mrežu, ali njen vanjski dio.

I onda, samo dva minuta kasnije – 2:0. Škrijelj je pronašao Rodnija na desnoj strani kaznenog prostora, a on provukao loptu ispod golmana Berana i povisio prednost. To je premijerni gol igrača iz Sjera Leone za sastav sa Madžarice.

Do kraja je Mornar mirno priveo utakmicu kraju i sačuvao veliku prednost uoči revanša u Beranama 3. juna.

Posljednji put Berane je savladao Barane 8. juna 2014. godine. Tada je, takođe u plej-ofu, bilo 2:0, golovima Almedina Huremovića u 48. i Momčila Dulovića u 84. minutu.

Podsjetimo, ekipa čije su vedete Stefan Čađenović i Dejan Račić posljednji put igrala je Prvu ligu u sezoni 2014/15.